Bezpieczeństwo w sieci - warsztaty

17-08-2010, 13:50

Co drugie dziecko miało kontakt z przemocą werbalną w sieci lub przez telefon. Chciałbyś się dowiedzieć, jak możesz przed nią chronić swoje dziecko? Okazją do tego będą warsztaty, które odbędą się w najbliższy weekend na Polach Mokotowskich w Warszawie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Od początku sierpnia FDN organizuje warsztaty wakacyjne dla warszawskich dzieci i ich rodziców. Podczas dotychczasowych spotkań specjaliści FDN radzili rodzicom, jak rozpoznawać zachowania dzieci świadczące o przeżywaniu przez nie skomplikowanych zdarzeń, z którymi nie mogą sobie same poradzić.

- Tematem przewodnim trzeciego spotkania będzie bezpieczeństwo w sieci. Dynamiczny rozwój internetu niesie ze sobą nie tylko korzyści, lecz również wiele zagrożeń. Jest to szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych, przeważnie nieświadomych użytkowników sieci. Dlatego też warsztaty kierujemy także do rodziców, od których wiedzy i ochrony również zależy bezpieczeństwo dzieci – mówi Weronika Sobierajska, psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje.

>>> Czytaj: Dzieci uważają się za bardziej ostrożne w sieci od swoich rodziców

Podczas spotkania "Bezpieczni w Internecie" najmłodsi poznają m.in. zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedzą się, gdzie i z kim mogą porozmawiać w chwili zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, zapoznają się z ofertą portalu Helpline.org.pl oraz serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

Specjaliści FDN poinstruują rodziców o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą internet, jak wyliczyć czas, który dziecko powinno spędzać przy komputerze. Wspólnie zastanowią się również, w jaki sposób chronić dzieci przed groźnymi treściami zamieszczanymi w sieci.

Jak wynika z badań „Przemoc rówieśnicza a media elektroniczne” Gemius S.A./Fundacja Dzieci Niczyje, 52% dzieci korzystających z sieci miało do czynienia z przemocą werbalną w internecie lub przez telefon. Ponad połowa (57%) osób w wieku 12-17 było przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli.

Wszyscy chętni do udziału w spotkaniach ze specjalistami Fundacji Dzieci Niczyje mogą znaleźć więcej informacji na stronach: www.cosmogolem.pl oraz www.fdn.pl. Zgłoszenia indywidualne i grupowe na zajęcia należy przesyłać na adres: wakacje(at)fdn.pl.

>>> Czytaj: Telefon zaufania rozgrzany do czerwoności przez nastolatkówSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.