Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Bezpieczeństwo w sieci - warsztaty

17-08-2010, 13:50

Co drugie dziecko miało kontakt z przemocą werbalną w sieci lub przez telefon. Chciałbyś się dowiedzieć, jak możesz przed nią chronić swoje dziecko? Okazją do tego będą warsztaty, które odbędą się w najbliższy weekend na Polach Mokotowskich w Warszawie.

robot sprzątający

reklama


Od początku sierpnia FDN organizuje warsztaty wakacyjne dla warszawskich dzieci i ich rodziców. Podczas dotychczasowych spotkań specjaliści FDN radzili rodzicom, jak rozpoznawać zachowania dzieci świadczące o przeżywaniu przez nie skomplikowanych zdarzeń, z którymi nie mogą sobie same poradzić.

- Tematem przewodnim trzeciego spotkania będzie bezpieczeństwo w sieci. Dynamiczny rozwój internetu niesie ze sobą nie tylko korzyści, lecz również wiele zagrożeń. Jest to szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych, przeważnie nieświadomych użytkowników sieci. Dlatego też warsztaty kierujemy także do rodziców, od których wiedzy i ochrony również zależy bezpieczeństwo dzieci – mówi Weronika Sobierajska, psycholog z Fundacji Dzieci Niczyje.

>>> Czytaj: Dzieci uważają się za bardziej ostrożne w sieci od swoich rodziców

Podczas spotkania "Bezpieczni w Internecie" najmłodsi poznają m.in. zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedzą się, gdzie i z kim mogą porozmawiać w chwili zaistnienia niebezpiecznych sytuacji, zapoznają się z ofertą portalu Helpline.org.pl oraz serwisu internetowego www.sieciaki.pl.

Specjaliści FDN poinstruują rodziców o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą internet, jak wyliczyć czas, który dziecko powinno spędzać przy komputerze. Wspólnie zastanowią się również, w jaki sposób chronić dzieci przed groźnymi treściami zamieszczanymi w sieci.

Jak wynika z badań „Przemoc rówieśnicza a media elektroniczne” Gemius S.A./Fundacja Dzieci Niczyje, 52% dzieci korzystających z sieci miało do czynienia z przemocą werbalną w internecie lub przez telefon. Ponad połowa (57%) osób w wieku 12-17 było przynajmniej raz obiektem zdjęć lub filmów wykonanych wbrew ich woli.

Wszyscy chętni do udziału w spotkaniach ze specjalistami Fundacji Dzieci Niczyje mogą znaleźć więcej informacji na stronach: www.cosmogolem.pl oraz www.fdn.pl. Zgłoszenia indywidualne i grupowe na zajęcia należy przesyłać na adres: wakacje(at)fdn.pl.

>>> Czytaj: Telefon zaufania rozgrzany do czerwoności przez nastolatków


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E