Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Belki drewnopodobne zamiast drewna na ogrodzenie - zobacz ich zalety!

19-05-2022, 13:04

Drewniane ogrodzenia wyglądają efektownie, jednak wymagają regularnego konserwowania, aby służyły bez problemu na lata. Jest jednak alternatywa – to belki drewnopodobne, które używane są do wykonania przęseł ogrodzeniowych. Co warto o nich wiedzieć?

Belki drewnopodobne zamiast drewna na ogrodzenie – zobacz ich zalety!

 

Jak zbudowane są belki drewnopodobne?

Na pierwszy rzut oka belki drewnopodobne - https://fello.pl/belki-aluminiowe/ wyglądają jak naturalne drewno. Dopiero po bliższym przyjrzeniu się temu materiałowi i po jego dotknięciu można ocenić, że nie mamy do czynienia z litą deską, a z jej imitacją.

Najczęściej belki drewnopodobne powstają z profili aluminiowych, które są malowane tak, aby nadać im wygląd drewna. W tym celu najczęściej stosuje się technikę lakierowania proszkowego, które pozwala na pokrycie belki równomierną warstwą farby idealnie imitującej kolorystykę litego drewna.

Producenci oferują belki drewnopodobne w wielu wariantach pod kątem wymiarów. Najczęściej są one dostępne w długościach 200 cm lub 250 cm oraz wysokości 10 cm. Można kupić je też w różnych wariantach pod kątem grubości ścianek, co przekłada się na solidność konstrukcji z belek imitujących drewno.

Zastosowanie belek drewnopodobnych

Ze względu na swoją budowę belki drewnopodobne mają bardzo szerokie zastosowanie. Kiedy są one używane najczęściej?

Belki imitujące drewno bardzo często używane są do wykonania ogrodzeń. Stosowane są one jako element ogrodzeń palisadowych, które są bardzo często wykonywane wokół domów jednorodzinnych.

Również belki drewnopodobne mogą być używane do wykonania innych konstrukcji, na przykład jak:

  • ścianki

  • osłony

  • przesłona tarasowa

  • krokwie

  • zadaszenie

Dlaczego warto zdecydować się na belki drewnopodobne?

Zakup belek drewnopodobnych może być bardzo dobrym wyborem z kilku względów. Do najważniejszych zalet związanych z zakupem tego typu materiałów znajdują się:

Wysoka wytrzymałość

Aluminiowe belki drewnopodobne charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością i dzięki temu mogą być one używane przez wiele lat w niesprzyjających warunkach na zewnątrz.

Atrakcyjny wygląd

Dzięki wykończeniu, które imituje drewno, belki drewnopodobne mogą świetnie zastępować deski i belki w różnych konstrukcjach.

Nie wymagają konserwacji

Zastosowanie belek aluminiowych imitujących drewno ogranicza konieczność konserwacji, ponieważ nie są one podatne na niszczenie jak naturalne drewno. W efekcie nie wymagają regularnego impregnowania, malowania.

Różne wzory do wyboru

Belki można kupować w wielu wymiarach oraz kolorach do wyboru, dzięki czemu mogą być one dopasowane do wyglądu budynku oraz do jego otoczenia.

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima

Tematy pokrewne:  

tag ogrodzeniatag belki drewnopodobne