Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wszyscy doceniamy naturalne piękno i szlachetny wygląd drewnianych wykończeń, płotów czy tarasów, jednak coraz większa liczba osób pragnących stworzyć coś niepowtarzalnego na swoim podwórku, w ogrodzie czy przy basenie, rezygnuje z naturalnego surowca. Deska kompozytowa często okazuje się znacznie lepszym rozwiązaniem, szczególnie w naszym wilgotnym, a czasami też wyjątkowo mroźnym klimacie.

Taki kompozyt składa się najczęściej w 60% z mączki drewna lub włókna kokosowego, a jego pozostała zawartość to polimery (nierzadko pochodzące z recyklingu, czyli sprawiające, że cały produkt końcowy uznawany jest za ekologiczny) oraz substancje uzupełniające, na przykład środku grzybobójcze i uodparniające materiał na wilgoć. Kompozyt często traktowany jest jako idealna deska tarasowa, ponieważ nie dość, że występuje w wielu kolorach, to do złudzenia przypomina drewno, a ma od niego lepszą odporność na wodę i działanie innych czynników atmosferycznych. Połączenie drewna i polimerów sprawdza się także znakomicie jako deska elewacyjna, ponieważ nie dość, że ozdabia dom, to jeszcze zabezpiecza go przed nadmierną utratą ciepła oraz wilgocią.

 deska kompozytowa

Deska kompozytowa może być wykorzystywana także jako materiał tworzący schody zewnętrzne, rozmaite ogrodzenia, a także pomosty i nabrzeża basenów. Jest to znakomity materiał, zawłaszcza dla początkujących majsterkowiczów bez doświadczenia w pracy z drewnem, ponieważ kompozyt jest od razu gotowy do użytkowania. Nie trzeba go lakierować, impregnować, olejować czy malować. Od razu otrzymujemy miłą w dotyku powierzchnię, która jest estetyczna, a przy tym odporna na działanie korników, grzybów, pleśni i czasu. Większość polskich dystrybutorów deski kompozytowej daje na to swoim klientom wieloletnią gwarancję.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *