Automaty vendingowe zyskują na popularności

08-08-2019, 08:20

Umożliwiają zakup takich produktów jak przekąski czy napoje bez udziału sprzedawcy. Nie dotyczą ich godziny otwarcia, ponieważ odpowiednio serwisowane i uzupełniane mogą działać bez przerwy. Automaty vendingowe zyskują na popularności, a lista sprzedawanych przez nie produktów stale się wydłuża. Obecnie stanowią zupełnie normalny element miejskiego krajobrazu, jednak nie zawsze tak było.

maszyny vendingowe

Rozwój automatów samoobsługowych

  Wydawać by się mogło, że maszyny vendingowe nie posiadają zbyt długiej historii. Nic bardziej mylnego, ponieważ pierwsze przenośne urządzenia na monety pojawiły się już na początku XVII w. Początkowo jedynym sprzedawanym przez nie towarem był tytoń. Chętnie korzystali z tego rozwiązania marynarze przybywający do angielskich portów. Pierwszym nowoczesnym automatem do sprzedaży samoobsługowej była opatentowana przez Percivala Everitt'a maszyna do sprzedaży pocztówek. Jej premiera w 1883 roku okazała się ogromnym sukcesem. Cztery lata później powstała pierwsza firma zajmująca się instalacją i serwisem tego typu maszyn. W Polsce maszyny vendingowe zaczęły się upowszechniać dopiero po 1995 roku. Związane to było z denominacją, która umożliwiła sensowne korzystanie z tego typu maszyn. Obecnie nie są niczym nadzwyczajny, a oferowany przez nie asortyment staje się coraz bogatszy. Poza napojami i przekąskami kupimy w nich takie produkty jak soczewki, leki, świeże mleko czy gazety.  

Automat na każdym rogu

  Nie ulega wątpliwości, że automaty vendingowe są przyszłością nowoczesnej sprzedaży. Świetnie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy potrzebujemy coś kupić, a nie mamy czasu żeby stać w kolejkach w tradycyjnym sklepie. Maszyny vendingowe sprzedawane są przez takie firmy jak https://automatspec.pl/ Zajmują się one zarówno  instalacją takiego urządzenia jak również jego późniejszą obsługą i serwisem. Coraz częściej automaty tego typu pojawiają się w biurach i zakładach pracy. Bogata oferta sprzedawanych przez nie produktów może okazać się atutem w oczach przyszłego pracownika, którego tak długo szukaliśmy. Maszyny pojawiają się także w szkołach. Warto umieścić w nich zdrowe przekąski i napoje, aby zachęcać uczniów do zbilansowanej diety. 


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl


Tematy pokrewne:  

tag maszyny vendingowetag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Polyfot. KasperskyRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: