Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Holenderska policja ma na swoim koncie, prawdopodobnie pierwsze w historii, aresztowanie złodzieja wirtualnych przedmiotów. Za kratki trafił 17-letni chłopak, a pięciu jego 15-letnich kompanów zostało przesłuchanych w związku z kradzieżą wirtualnych mebli.

robot sprzątający

reklama


Rabunek miał miejsce w serwisie internetowym Habbo Hotel, który miesięcznie odwiedza kilka milionów użytkowników z ponad 30 krajów. Witryna ta umożliwia tworzenie wirtualnych postaci, dekorowanie dla nich pomieszczeń, a także granie online. Wszystko za specjalne kredyty Habbo, które kupuje się za prawdziwą gotówkę.

Podejrzani o kradzież nastolatkowie prawdopodobnie w nielegalny sposób zdobyli dane do logowania kilku innych użytkowników wspomnianego serwisu. Następnie włamali się na konta swoich ofiar przejmując ich wirtualne meble i umieszczając je w swoich pokojach Habbo Hotel. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na ok 4 tys. euro.

Jak informuje przedstawiciel Habbo Hotel, firma zwróciła się do policji w związku z coraz większą liczbą witryn podszywających się pod Habbo. Strony takie służą do kradzieży danych dostępowych osób - ofiary ujawniają na nich swoje loginy i hasła próbując się zalogować. Skradzione informacje są potem wykorzystywane m.in. do kradzieży wirtualnych przedmiotów ofiar.

Wirtualna rzeczywistość coraz częściej wywołuje całkiem realne problemy, niekiedy nawet bardzo poważne. Wystarczy przypomnieć sobie sprawę Chińczyka z Szanghaju, który został zamordowany przez swojego kolegę tylko za to, że sprzedał wirtualny miecz, będący elementem ekwipunku w jednej z internetowych gier, w której wspólnie uczestniczyli.

Czytaj także: Eksperci doradzają: jak dbać o drewniane meble?


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Zakazana gra Microsoftu

Źródło: BBC, Reuters



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E