Apple zatrudnia w Irlandii

22-04-2012, 11:24

Nawet pół tysiąca kolejnych osób może zostać zatrudnionych w Europie przez koncern Apple - poinformowała agencja Reuters. Kroki tego typu mają przyśpieszyć ekspansję firmy na rynku.

Apple zatrudni ponad pół tysiąca pracowników w zadłużonej strefie euro, którzy odpowiedzialni będą za sektor "międzynarodowy". Zdaniem agencji Reuters to jeden z nielicznych "jasnych punktów" w zapadającej się europejskiej gospodarce.

Czytaj także: Apple nie może przywrócić powiadomień push w Niemczech

Amerykański koncern będzie zatrudniał nowe osoby w ciągu najbliższych 18 miesięcy, a już teraz może się pochwalić grupą 2,8 tysiąca pracowników na terenie Starego Kontynentu. Nowi ludzie będą wspierali wzrost naszego biznesu w Europie - powiedział rzecznik prasowy firmy Apple.

Choć nie ujawniono, jakie dokładnie stanowiska będą obsadzane, wiadomo już, że skupią się one wokół dystrybucji sprzętu, a także zarządzenia dostawami części do budowy elektronicznych gadżetów. Warto zauważyć, że obecnie bezrobocie w Irlandii sięga 14,3% i jest najwyższe od 1993 roku (niemal trzykrotnie większe niż jeszcze 5 lat temu).

Warto przypomnieć, że Apple cały czas rozbudowuje również swoją sieć sklepów detalicznych, które odnotowują świetne wyniki. Choć w centrum zainteresowania koncernu pozostaje rynek azjatycki, kolejne Apple Store będą pojawiały się również w kolejnych największych miastach Europy. Sklepy kalifornijskiego giganta notują nawet 17-krotnie większe zyski z tej samej powierzchni placówek, co konkurencyjne sieci handlowe.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale


Źródło: Reuters, Apple
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy