Apple zaczął działać w sprawie Foxconnu

16-01-2012, 14:02

Kalifornijska firma wreszcie zdecydowała się na konkretne kroki w związku z licznymi samobójstwami, jakie popełniali pracownicy fabryk Foxconnu. W tamtejszych zakładach wytwarzana jest większość sprzętów korporacji Apple.

Apple jako pierwsza korporacja technologiczna dołączyła do Fair Labor Association, które od 1999 roku monitoruje miejsca pracy na całym świecie. Już teraz wśród członków organizacji znaleźć można m.in. firmy Nike oraz Nestle.

Czytaj także: Sklep firmy Apple obrzucony jajkami

Kalifornijska korporacja udostępniła nazwy 156 firm, z którymi współpracuje, mające reprezentować 97% dostaw części dla jej urządzeń. Jak zauważa agencja Reuters, jest to niespodziewany i bardzo rzadko spotykany krok na rynku, gdzie bardzo wiele zależy od unikalnych oraz innowacyjnych komponentów.

Apple poinformował, że firmie udało się odnaleźć 6 aktywnych oraz 13 niezatrudnionych już w fabrykach pracowników, którzy mieli poniżej 18 lat. Każdego roku rozszerzamy nasz program i zagłębiamy się w nasz łańcuch dostawców, by utrudnić nadmierne wykorzystywanie pracowników - powiedział Tim Cook w rozmowie z agencją Reuters.

- To znaczy, że pracownicy będą traktowani lepiej i lepiej z każdym mijającym rokiem - powiedział obecny dyrektor generalny firmy Apple. - To nie jest element, gdzie czujemy, że zrobiliśmy już wszystko, co mogliśmy, wiele jeszcze można poprawić.

Niedawno kilkuset pracowników chińskiego Foxconnu zagroziło, że popełni zbiorowe samobójstwo, jeśli nie otrzyma podwyżek płac. Na te doniesienia szybko zareagował Microsoft, który zapewnił, że firma monitoruje tego typu incydenty i stara się pomagać w rozwiązywaniu problemów od razu po tym, jak się ich pojawią.

Czytaj także: Microsoft zaniepokojony strajkiem w Foxconnie


Źródło: Reuters, Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031