Apple udostępniło narzędzie do łatwego wykonywania backupu

09-08-2011, 16:42

Dzięki nowemu narzędziu użytkownicy Mac OS X Lion będą mogli m.in. zainstalować system z poziomu dysku USB.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Apple zostało niedawno pozwane za funkcję szybkiego uruchamiania systemu, która ma być objęta patentem innej firmy. Firma z Cupertino udostępnia jednak użytkownikom swojego systemu kolejne narzędzia, które mają ułatwić im pracę.

>>Czytaj także: Szybkie uruchamianie w Mac OS X narusza patenty?

Sonda
Sony odpowiednio zabezpieczyło już swoje usługi?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem program o nazwie Lion Recovery Disk Assistant ma posłużyć za asystenta, gdy wystąpią problemy z lokalnym dyskiem komputera. Z poziomu narzędzia można zainstalować partycję odzyskiwania systemu na zewnętrznym nośniku. Dzięki temu, gdy wbudowany w komputer podzespół przestanie działać, wciąż będziemy mogli korzystać z komputera.

Okazuje się, że dzięki programowi możemy z dysku USB uruchomić proste narzędzia, jak edytor tekstu czy przeglądarkę. Gdyby tego było mało, Recovery Disk Assistant pozwala także na wystartowanie systemu z zewnętrznego nośnika nawet na komputerach, gdzie nie jest zainstalowany Mac OS X Lion.

Nowa wersja systemu od Apple'a na razie spotkała się z mieszaną reakcją ze strony użytkowników. Zaprezentowane rozwiązania nie wszystkim przypadły do gustu, choć część użytkowników tłumaczy, że jest to po prostu kwestia przyzwyczajenia. Na razie całość można pobrać wyłącznie z Mac App Store, jednak podczas zakupów w ten sposób wymagane jest posiadanie także wcześniejszej wersji systemu o nazwie Snow Leopard.

Samo narzędzie Lion Recovery Disk Assistant można pobrać ze strony Apple'a, a do działania wymaga ono dysku USB o pojemności co najmniej 1 GB.

>>Czytaj także: Apple chce stworzyć swój webowy zestaw narzędzi biurowych


Następny artykuł » zamknij

Elon Musk to nowy Steve Jobs?

Źródło: Apple


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.