Apple sprzeda 20 milionów iPadów w trzecim kwartale?

01-09-2011, 18:29

Gigant z Cupertino nie zamierza zwalniać i w kolejnych kwartałach chce sprzedawać jeszcze więcej urządzeń.

Apple w dobrze znany sobie sposób przygotowuje się do premiery kolejnego iPhone'a, jednak firma chce zwiększyć również sprzedaż urządzeń już obecnych na rynku.

>>Czytaj także: Prototyp iPhone'a zgubiony w barze (znowu)

Sonda
Apple pozostanie liderem na rynku tabletów w 2011 roku?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Jak poinformował serwis DigiTimes znany z publikowania rewelacji na temat Apple'a, gigant z Cupertino nie zamierza zwalniać, a w trzecim kwartale otrzyma 20 milionów nowych iPadów 2. Warto przypomnieć, że tablety firmy sprzedają się praktycznie w całych nakładach, więc liczba wyprodukowanych urządzeń jest w uproszczeniu równoznaczna z tą, która trafia do klientów.

Choć iPad 2 został zaprezentowany w marcu, to druga połowa roku ma być dla niego najlepszym okresem sprzedaży. Foxconn tworzący drugą linię tabletów dla giganta z Cupertino przewiduje wzrost produkcji urządzeń aż o 60 procent kwartał do kwartału.

Wygląda na to, że Apple może utrzymać pierwsze miejsce na rynku tabletów. Jeśli firma sprzeda w tym roku 40 milionów takich urządzeń, wciąż będzie kontrolowała 61 procent rynku. Pomimo tego, że konkurencja coraz odważniej tworzy nowe tablety, wzrasta także zapotrzebowanie na przenośne gadżety. W pierwszej połowie 2011 roku liczba wyprodukowanych tabletów była o 420 procent większa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

>>Czytaj także: Tablet Sony w ogniu krytyki


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy