Apple nie powie, w jaki sposób zastąpić Jobsa

24-02-2011, 06:51

Ujawnienia planu na wypadek odejścia Steve'a Jobsa ze stanowiska dyrektora generalnego firmy domagał się jeden z funduszy emerytalnych, będących udziałowcem Apple'a. Jest on przekonany, że procedura istnieje, firma nabrała jednak wody w usta.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Steve Jobs od stycznia ponownie przebywa na zwolnieniu lekarskim. Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch tego typu nieobecności, nie podano ani powodu, ani spodziewanego momentu powrotu. Wzbudza to fale spekulacji na temat tego, czy Apple poradzi sobie bez dyrektora generalnego, który wprowadził firmę na szczyt w branży IT. Wyraz swojej niepewności dają inwestorzy, dość gwałtownie zmieniający ilość posiadanych przez siebie akcji.

>> Czytaj więcej: Steve Jobs znowu na zwolnieniu lekarskim

Sonda
Apple powinna ujawnić plan na wypadek zmiany dyrektora generalnego
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Istnieją bowiem obawy, że firma z Cupertino może sobie nie radzić tak dobrze bez Steve'a Jobsa. Dlatego też coraz głośniej mówi się, że Apple powinna mieć plan na wypadek, gdyby nie wrócił on już do pracy. Ponieważ nie brak takich, którzy sądzą, że firma na taką ewentualność jest przygotowana, podczas dorocznego spotkania udziałowców Apple'a głosowano propozycję, by plan został ujawniony. Wniosek w tej sprawie zgłoszono jednak na kilka miesięcy przed obecnym zwolnieniem Jobsa. Nie jest on więc bezpośrednią reakcją na nie.

Chciał tego Central Laborers Fund, zrzeszający około pół miliona pracowników budowlanych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Wiadomo już jednak, że propozycja ta została odrzucona przez większość udziałowców - informuje BBC News. W zeszłorocznym wniosku Funduszu chciano dokładnego sprecyzowania kryteriów, jakie musiałby spełnić kandydat na dyrektora generalnego, a także wskazania potencjalnych wewnętrznych następców. Plan ten miałby być weryfikowany raz do roku.

Apple nie podała informacji odnośnie tego, kto w jaki sposób głosował. Wyrażono jedynie zdanie, że ujawnienie tego typu informacji mogłoby dać konkurentom nieuzasadnioną przewagę. Tyle tylko, że jakoś problemu z tym nie mają m.in. Hewlett-Packard czy Intel. Sytuacja w tych firmach jest jasna. Fundusz zapowiedział ponowne zgłoszenie swojej propozycji w przyszłym roku.

>> Czytaj więcej: 1 dolar dla Steve'a Jobsa


Źródło: BBC News


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.