Apple nie kontroluje swoich dostawców?

20-01-2011, 20:39

Czy Apple kontroluje firmy zajmujące się produkcją jej gadżetów w Chinach? Lokalne organizacje mają co do tego poważne wątpliwości. Zaprezentowały raport, w którym stawiają poważne zarzuty amerykańskiej firmie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W zeszłym roku głośno było o tajwańskiej firmie Foxconn, zajmującej się w Państwie Środka produkcją sprzętu elektronicznego dla największych światowych firm, m.in. Hewletta-Packarda, Nokii czy Apple'a. Kilkunastu pracowników popełniło w zeszłym roku samobójstwa. Jako ich powody podawano przepracowanie, presję przełożonych, a także niskie płace.

>> Czytaj więcej: Foxconn znowu podnosi płace

Institute of Public & Environmental Affairs (IPE) razem z innymi chińskimi organizacjami ekologicznymi opublikowała raport, z którego wynika, że Apple zbyt pobieżnie kontroluje lokalne firmy dla niej pracujące. Ma Jun z IPE jest zdania, że amerykańska firma dba przede wszystkim o własne zyski, a nie o środowisko naturalne czy sprawy pracowników.

Dziać się to ma mimo zobowiązań firmy do zapewnienia odpowiednich standardów pracy, a także ograniczenia jej negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Apple, ustami swojej rzecznik, stanowczo zaprzecza oskarżeniom, podkreślając jednocześnie, że obserwowany jest stały postęp w tym zakresie - podaje agencja Reuters.

W wyniku przeprowadzonych badań organizacje stwierdziły, że przynajmniej 47 osób zatruło się substancją o nazwie n-heksan, która używana była do czyszczenia ekranów dotykowych. Kolejne 49 osób miało zachorować w wyniku pracy przy montowaniu urządzeń Apple'a.


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag pracownicytag Foxconntag Chinytag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.