Apple jednak rezygnuje z subskrypcji aplikacji

24-11-2011, 13:17

Narzędzie, które miało zwiastować nadejście nowego modelu sprzedaży aplikacji w sklepie Apple'a, zostało usunięte z App Store'a.

Narzędzie stworzone przez Big Fish ku zaskoczeniu obserwatorów zostało usunięte ze sklepu Apple'a - poinformował Bloomberg. Twórcy programu, który miał pobierać wynagrodzenie za gry w modelu subskrypcji, nie kryją swojego rozczarowania.

Czytaj także: Microsoft: Siri to spóźniony produkt

- Poinformowano nas tylko, że aplikacja została usunięta - powiedział Paul Thelen, założyciel Big Fish. - Próbujemy się skontaktować z firmą Apple, by wyjaśnić, co się stało. Zdaniem zespołu przygotowującego narzędzie jest to dla nich ogromne zaskoczenie, gdyż pracowali kilka tygodni z kalifornijskim producentem, by upewnić się, że ich projekt spełnia wszelkie narzucone przez firmę wymagania.

Jak dodatkowo zauważył Thelen, Apple wcześniej oficjalnie zaakceptował program, a także miał okazję zapoznać się z informacją prasową, która wyjaśniała szczegóły jego funkcjonowania. Akceptacja Big Fish miała zwiastować zmianę polityki Apple'a, związaną ze sprzedażą subskrypcji na aplikacje (obecnie można je stosować wyłącznie sprzedając treść).

Użytkownicy mogliby płacić drobną sumę za możliwość testowania danej gry (na przykład przez miesiąc), a później eksperymentować z innymi tytułami, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. Thelen jeszcze przed usunięciem Big Fish z App Store'a mówił, że korporacji z Cupertino proces weryfikacji ich programu zajął nieco dłużej niż zwykle. Musieli się przekonać, że jest powód, by obciążać użytkowników opłatami co miesiąc - mówił założyciel Big Fish.

Czytaj także: Apple zbiera większość pieniędzy za aplikacje?


Następny artykuł » zamknij

Clooney zagra Steve'a Jobsa?

Źródło: Bloomberg
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031