Aplikacje Adobe Touch dostępne na tablety (wideo)

23-11-2011, 09:35

Aplikacje mają umożliwić użytkownikom tabletów kreatywną pracę na profesjonalnym poziomie. Można je obsługiwać palcami lub rysikiem. Przedstawione podczas tegorocznej konferencji Adobe MAX 2011 aplikacje są już dostępne dla tabletów z systemem Android 3.1 lub nowszym, natomiast rozwiązanie Adobe Ideas można nabyć w wersji dla systemu iOS.

Z aplikacji Adobe Touch można korzystać w formie samodzielnych rozwiązań, będą one jednak również istotnymi elementami Adobe Creative Cloud — nowej usługi zapowiadanej na pierwszą połowę 2012 r. Adobe Creative Cloud ma być globalnym centrum kreatywności, a opcje subskrypcji pozwolą użytkownikom korzystać z aplikacji tradycyjnych i stworzonych dla tabletów, wyszukiwać usługi wspomagające kreatywność i udostępniać swoje najlepsze prace.

Usługa Adobe Creative Cloud zostanie wyposażona w funkcje, dzięki którym pliki projektów tworzonych za pomocą aplikacji Adobe Touch będzie można udostępniać i przeglądać na różnych urządzeniach oraz przenosić je do oprogramowania Adobe Creative Suite w celu dalszego dopracowania.

- Aplikacje Adobe Touch zmienią sposób korzystania z tabletów, które z czysto konsumpcyjnych urządzeń staną się narzędziami ekspresji i kreatywności - zapowiedział David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych (Digital Media Business Unit) w firmie Adobe. - Nasze aplikacje dotykowe będą kluczowymi elementami usługi Creative Cloud, która zostanie udostępniona w 2012 r.

Czytaj też: Nowa luka we Flashu wykorzystywana za pomocą plików DOC

Głównym reprezentantem serii jest Adobe Photoshop Touch — rozwiązanie, które udostępnia użytkownikom tabletów narzędzia do edycji obrazu programu Photoshop.

Sześć aplikacji Adobe Touch można kupić w Android Markecie w cenie 9,99 dol. każda. Aplikacje są dostępne w większości regionów w angielskiej wersji językowej. Adobe Touch będą działać na tabletach z zainstalowanym systemem Android 3.1 lub nowszym, wyposażonych w ekran o przekątnej co najmniej 8,9” i rozdzielczości 1280x800. Program Adobe Ideas w wersji dla systemu iOS jest obecnie dostępny w App Store w cenie 5,99 dol. Firma Adobe przewiduje, że wersje wszystkich aplikacji Adobe Touch dla systemu iOS pojawią się na rynku na początku 2012 r.

Poniżej film prezentujący możliwości Adobe Photoshop Touch:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930