Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Aplikacja ING Business na zegarki z Android Wear

03-10-2015, 09:18

To prawdopodobnie pierwsza aplikacja bankowa na świecie zaprojektowana w formie tarczy zegarka.

ING Bank Śląski zrezygnował z typowej aplikacji na zegarek, w jej miejsce projektując dedykowaną tarczę zegarka (tzw. watchface) z funkcjami bankowymi. Dzięki temu klient nie musi za każdym razem uruchamiać aplikacji – informacje są stale prezentowane bezpośrednio na tarczy. Aplikacja, oprócz prezentowania godziny i daty, wyświetla liczbę zleceń do podpisania oraz wskaźnik salda w postaci paska postępu wypełniającego krawędź tarczy zegara. Nowe menu może być spersonalizowane według potrzeb użytkownika, umożliwiając szybkie przejście do najczęściej wykonywanych operacji i transakcji.

To rozwiązanie na smartwatche przygotowane przez ING Bank Śląski dla klientów korporacyjnych. W lipcu tego roku bank udostępnił aplikację na Apple Watch. Wdrożenie narzędzia na platformę Google’a było kolejnym krokiem, ze względu na dużą dostępność tych urządzeń w Polsce. Tarczę ING może zainstalować każdy posiadacz zegarka Android Wear – nie musi być klientem banku.

ING Business na zegarki z systemem Android Wear można zainstalować po pobraniu wersji na telefon. Aplikacja ING Business na smatfony jest dostępna w sklepach Apple AppStore, Google Play, Windows Phone oraz BlackBerry World.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik