Android 2.2 z Flashem i nie tylko

21-05-2010, 13:05

Nowy Android 2.2 był jednym z ważniejszych produktów przedstawionych na konferencji Google I/O. Do najciekawszych nowości w systemie trzeba zaliczyć możliwość tworzenia "przenośnego hotspotu" oraz wsparcie dla technologii Flash 10.1.

Android 2.2, czyli Froyo, to już siódma aktualizacja systemu Android, który trafił na rynek w roku 2008. Google twierdzi, że każdego dnia sprzedaje się 100 tys. urządzeń z Androidem, a na rynku działa 180 tys. deweloperów dostarczających aplikacje dla tego urządzenia. W sklepie Android Market dostępnych jest już 50 tys. aplikacji. 

Android 2.2 ma być przede wszystkim szybki. Nowy kompilator Dalvik JIT ma umożliwić o 2,5 raza szybsze przetwarzanie kodu niż w poprzedniej wersji. Szybsza  ma być także przeglądarka wyposażona w silnik JavaScript V8.

>>> Czytaj: Google TV - filmy z internetu i reklamy Google w telewizorze (wideo)

Ciekawie prezentuje się nowy zestaw usług i API. Nowe API do tworzenia kopii zapasowych umożliwi aplikacjom odzyskanie danych na nowym urządzeniu. Będzie można także decydować o tym, czy aplikacja ma być instalowana na urządzeniu, czy też na karcie SD.

Dzięki wykorzystaniu funkcji Cloud to Device Messaging aplikacje będą mogły ze swoich serwerów wysyłać wiadomości do serwerów Google, które następnie trafią do aplikacji na telefonie użytkownika. Dzięki temu będzie można udostępniać usługi opierające się na różnego rodzaju powiadomieniach i alarmach.

Wśród zaprezentowanych funkcji dużą uwagę zwróciła możliwość stworzenia przenośnego hotspotu. Użytkownik może bardzo łatwo włączyć tę funkcję i za pośrednictwem telefonu połączyć komputer z internetem. Raczej trudno sobie wyobrazić stałe korzystanie z takiego łącza, ale w sytuacjach awaryjnych funkcja może się przydać.

Nie bez znaczenia jest wsparcie dla Flasha 10.1. To oznacza, że użytkownicy Androida 2.2 od razu zyskają dostęp do wielu treści w sieci. Flash ma swoje wady i jest pożeraczem zasobów, ale przemawia za nim jeden argument: ludzie chcą Flasha i używają Flasha.

>>> Czytaj: Zobacz Flasha na tablecie z Androidem (wideo)

Poza tym Android 2.2 ma być lepiej dostosowany do zadań biznesowych dzięki nowym funkcjom Exchange oraz API dla deweloperów. Możliwe będzie zarządzanie urządzeniami w większym zakresie np. poprzez zdalne usuwanie danych.

Poza tym w Androidzie jest wiele mniejszych zmian, takich jak ulepszone rozpoznawanie mowy lub ułatwiona obsługa kamery.

Poniżej oficjalny film Google prezentujący możliwości nowego Androida:


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031