Amerykański rząd z własną wersją Androida

04-02-2012, 19:28

Rząd Stanów Zjednoczonych przygotował własną wersję popularnej platformy mobilnej Android - poinformował CNN. Oprogramowanie ma być wykorzystywane przez żołnierzy oraz agencje federalne i wykonawców rządowych.

Według CNN nowe urządzenia z Androidem trafią w pierwszej kolejności do wojskowych, a dopiero później do urzędników wyższego szczebla. Wybór platformy mobilnej firmy Google raczej nie jest zaskoczeniem ze względu na jej otwartą naturę, która pozostawia pole do licznych modyfikacji.

Czytaj także: Yahoo robi porządek w aplikacjach mobilnych

Jak tłumaczy Michael McCarthy z oddziału, który zajmuje się modernizacją sprzętu, urządzenia tego typu testowane są już od niemal dwóch lat. Jak informowaliśmy w ubiegłym roku,urządzenia z Androidem trafiły na pole walki już wiele miesięcy temu, jednak według zapowiedzi wojskowych jest to dopiero początek.

- Armia planuje udostępnić jeszcze 50 nowych telefonów oraz 75 tabletów żołnierzom poza granicami kraju już w marcu tego roku - powiedział McCarthy. Agencje federalne oraz wykonawcy rządowi mają natomiast otrzymać smartfony, by "wysyłać i odbierać depesze rządowe, gdy znajdują się z dala od swoich biur".

Osoby zajmujące się rozwijaniem programu związanego z Androidem mają nadzieję, że odpowiednie narzędzia związane z zabezpieczeniami uda się im w przyszłości przygotować również dla innych popularnych platform. Wiele osób czeka przede wszystkim na analogiczne innowacje w smartfonie iPhone, jednak zdaniem witryny TheNextWeb na to trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać.

Czytaj także: Tablety z Androidem doganiają iPada


Źródło: CNN
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy