Amazon: Książkowe "single" dobrze się sprzedają

13-03-2012, 15:13

Od kilkunastu miesięcy Amazon prowadzi sprzedaż bardzo krótkich e-booków pod nazwą Kindle Singles. Okazuje się, że te książki w małym formacie są chętnie kupowane, dają zarobek twórcom i umożliwiają wybicie się mniej znanym pisarzom.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Oferta Kindle Singles obejmuje tytuły odpowiadające długością dłuższym artykułom prasowym. Program ruszył na początku ubiegłego roku, oferuje ponad 160 tytułów, a w każdym tygodniu oferta poszerza się o ok. 3 nowe single.

Informacje na temat wyników sprzedaży tych krótkich e-booków podaje serwis PaidContent.org. Firma Amazon ujawniła, że sprzedała ponad 2 miliony singli. Każdy z nich kosztuje przynajmniej 0,99 USD, a najczęściej autorzy wybierają cenę 1,99 USD. Jeśli przyjmiemy średnią cenę na poziomie 1,87 USD, to okaże się, że Amazon mógł zarobić na singlach ponad milion dolarów w ciągu kilkunastu miesięcy (trzeba brać pod uwagę, że Amazon zatrzymuje dla siebie 30% ceny, reszta idzie do twórcy).

Czytaj: Zmowa Apple i wydawców e-booków - możliwy proces w USA

PaidContent.org publikuje też listę najbardziej popularnych singli. Są na niej znane nazwiska, ale każdy może nadesłać swoją pracę do Kindle Singles. Do Amazonu napływa w każdym tygodniu ok. 50 propozycji, z czego ok. 6% trafia do publikacji.

Ile może zarobić twórca? PaidContent podaje, że przykładowo "Shipwrecked", którego autorem jest Mishka Shubaly, sprzedał się w liczbie ponad 21 tys. kopii, a za każdą zapłacono 1,99 USD. Autor wziął 70% przychodów, co daje niecałe 30 tys. dolarów. Ten sam autor miał jeszcze dwa inne udane single i mógł zarobić na nich ponad 120 tys. USD. Szczegóły w PaidContent.org, w tekstach pt. Exclusive: Amazon Has Sold Over Two Million Kindle Singles oraz Exclusive: How Much Do Kindle Singles Authors Make?.

Wniosek? Da się zarabiać na e-bookach i to nie tylko na ich najbardziej tradycyjnych formach. Ludzie są gotowi płacić nie tylko za obszerne publikacje. To wszystko powinno dać do myślenia autorom, wydawcom i sprzedawcom książek. Gdy program Kindle Singles startował, uznawano go za ciekawostkę dla czytelników, za ciekawe rozszerzenie istniejącej oferty. Okazało się jednak, że jest to nowa maszynka do zarabiania.

Czytaj: VAT na e-booki to problem unijny... czy nie?


Źródło: PaidContent


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.