Zgodnie z nowym cennikiem sprzedający zapłacą mniej za wystawianie przedmiotów, a jeśli transakcja zakończy się sprzedażą, opłata ta w ogóle nie zostanie pobrana. Proponowany, testowy model ma zmniejszyć z jednej strony bariery cenowe dla sprzedających, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie biznesu na Allegro, a z drugiej – wyraźnie premiować najskuteczniejszych sprzedających.
– Możliwość korzystania z serwisu po nowych, znacznie niższych cenach ma pomóc sprzedającym odnieść sukces i na tym sukcesie dopiero chcemy budować swój własny – komentuje zmianę Kuba Maruszczak z Działu Produktów Allegro.
Czytaj też: Nowy Menedżer Sprzedaży w serwisie Allegro
O połowę niższa opłata we wszystkich kategoriach oznacza, że sprzedający za wystawienie produktu w najniższym progu cenowym zapłaci 8 groszy, a jeśli go sprzeda, opłata zostanie mu zwrócona. Zniżki obejmą również kategorie „Książki i Komiksy”, „Filmy”, „Gry” oraz „Muzyka i Instrumenty”, gdzie za wystawienie trzeba będzie zapłacić 5 groszy. Inną nowością w cenniku jest obniżenie o 50% prowizji od sprzedaży przedmiotów w kategoriach elektronicznych, w progu cenowym od 1000 zł.
– Mamy świadomość, że branża e-commerce cechuje się bardzo wysoką dynamiką rozwoju, dlatego wychodzimy naprzeciw tym trendom, dostosowując nasze stawki do potrzeb przedsiębiorców działających na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. W nowym modelu cennika założyliśmy średni spadek kosztów w kategorii „Książki i Komiksy” o 17%, „Telefony i Akcesoria” o 16%, a w kategorii „Filmy” aż o ponad 29% – dodaje Maruszczak.
Nowy cennik ma obowiązywać od 18 listopada 2011 roku.















