Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Konta przedsiębiorców handlujących na Allegro zostaną za kilka dni oznaczone specjalnym znaczkiem oraz otrzymają nazwę konta Firma. Oznacza to, że wkrótce w platformie aukcyjnej nastąpią zmiany w typach kont, które będą zależne od charakteru prowadzonej na Allegro działalności oraz tego, czy użytkownicy będą chcieli być identyfikowani jako podmiot gospodarczy czy osoba prywatna.

Nowe zasady podziału kont mają obowiązywać od 8 października 2009 r. Od tego dnia nowi użytkownicy już w trakcie rejestracji będą wybierali odpowiedni typ konta, właściwy dla charakteru działalności, jaką będą prowadzili na Allegro.

W przypadku obecnych kont zmian nie odczują praktycznie tylko użytkownicy kont prywatnych oraz kont fakturowych, którzy nie wypełnili pola "Firma" w ustawieniach konta Allegro. Nazwa kont tych użytkowników zmieni się automatycznie na konta zwykłe.

Pozostali allegrowicze, którzy w ustawieniach kont wprowadzili nazwę w polu "Firma", a także Ci, którzy wybrali przy swoich kontach opcję konta fakturowego oraz wypełnili pole "Firma", będą mogli przekwalifikować swoje konta na firmowe.

Wszystkie konta Firma będą miały automatycznie otwierane konto fakturowe i muszą mieć wypełnione dane dotyczące firm w ustawieniach użytkownika.

Nie wystarczy jednak tylko zmiana typu konta. Jak informuje Allegro, użytkownicy, którzy będą chcieli występować w serwisie jako przedsiębiorca i wybrać konto Firma, będą zobowiązani do uwiarygodnienia swojej działalności poprzez przysłanie skanów odpowiednich dokumentów, potwierdzających prowadzenie działalności gospodarczej. Co ważne, Allegro nie będzie w tym celu wymagać osobnego kontaktu z administracją serwisu - cały proces dostarczania dokumentów zostanie zautomatyzowany za pomocą odpowiedniego formularza rejestracyjnego.

Przedstawiciele Allegro tłumaczą, że wprowadzili konta firmowe na życzenie użytkowników serwisu. Użytkownicy kont Firma mają być dzięki temu postrzegani jako rzetelni partnerzy w transakcjach. 

W związku z planowanymi zmianami 8 października Allegro wprowadzi aktualizację regulaminu (PDF), która będzie dotyczyła przede wszystkim procedur związanych z rejestracją kont Firma. Oprócz przesłania skanów odpowiednich dokumentów użytkownicy, którzy założą konta firmowe na Allegro, będą musieli podać m.in. pełną nazwę firmy i adres siedziby. Kopie dokumentów potwierdzających wprowadzone dane trzeba będzie przesłać do serwisu w ciągu miesiąca od dnia rejestracji.

Szczegóły na stronach Allegro


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *