Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Pod koniec lipca Allegro wprowadzi nową, darmową metodę szybkiego płacenia za przedmioty kupione na Allegro - Płacę z Allegro (PzA). Zastąpi ona dotychczasowe Płatności Allegro, a docelowo ma się stać główną metodą regulowania należności za zakupy w serwisie.

Usługa będzie umożliwiała płacenie za kupione na Allegro przedmioty: e-transferem, przelewem bankowym, kartą kredytową, w oddziale banku lub na poczcie. Co istotne, w przeciwieństwie do starych Płatności Allegro nowa usługa będzie bezpłatna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Użytkownik Płacę z Allegro nie będzie musiał zatem płacić prowizji od wpłat kupujących. Allegro nie pobierze także opłat za udostępnianie PzA, przyjmowanie wpłat, wypłatę pieniędzy przekazanych przez kupujących ani za płacenie za pośrednictwem Płacę z Allegro.

SPRZEDAWCY
Nowy system ma według Allegro zminimalizować ryzyko pomyłek przy wpłatach - podczas wysyłania pieniędzy, korzystając z e-transferu, kupujący nie będą mogli wpłacić pieniędzy na inne konto, niż podane w ustawieniach usługi, ani w innej kwocie, niż ustalona w aukcji. Ponadto PzA ma lepiej uchronić przed podszywaniem się pod sprzedającego przez oszustów internetowych. Informacje finansowe sprzedawców nie będą dostępne dla kupujących.

Co więcej, sprzedający nie tylko zostanie błyskawicznie powiadomiony o wpłacie na swoje konto, ale otrzyma również wygodny system zarządzania sprzedażą, dzięki zebraniu wszystkich wpłat w jednym miejscu i dokładnemu ich opisaniu. Warto odnotować, że sprzedawcy będą mogli za darmo wypłacać pieniądze z konta PzA na rachunek bankowy (również w banku zagranicznym) lub przekazem pod wskazany adres.

KUPUJĄCY
Kupujący za pomocą PzA nie muszą spełniać żadnych warunków poza posiadaniem konta w Allegro. W obu przypadkach, żeby korzystać z nowego Płacę z Allegro, nie trzeba nawet mieć rachunku w banku - informują przedstawiciele platformy. Natomiast podczas dokonywania płatności przez PzA system w większości przypadków sam uzupełni dane za kupującego.

Kupujący za pomocą PzA będzie ponadto w pełni chroniony przez Program Ochrony Kupujących – jak zapowiada Allegro, rekompensata za nieudane zakupy może objąć całą zapłaconą kwotę wraz z kosztami wysyłki.

Nowa metoda płatności ma zostać wprowadzona 28 lipca 2009 r. Zainteresowani nią sprzedawcy będą musieli jednorazowo skonfigurować konta usługi, podając w ustawieniach dane niezbędne do wypłat, i udostępnić opcję Płacę z Allegro w swoich ofertach. Natomiast kupujący, by usprawnić przyszłe zakupy, mogą uzupełnić swoje dane, które będą wykorzystywane przy płatnościach.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły: