Allegro wprowadza "Odbiór w punkcie"

20-09-2010, 14:13

Klienci popularnego serwisu aukcyjnego będą mogli skorzystać z odbioru zakupionych przedmiotów w jednym z 1600 punktów w Polsce. Usługa ma znaczenie dla kupujących i sprzedawców, bo może pozwolić na obniżenie kosztów przesyłki i uniknięcie takich problemów, jak zgubione awizo.

Dotychczas osoby handlujące ze sobą na Allegro korzystały z dostawy paczki na bezpośredni adres kupującego lub rzadziej z odbioru osobistego. Od września Allegro ma dodatkowo umożliwić skorzystanie z usługi odbioru paczki w punkcie, który wybiera nabywca.

Punktami odbioru mogą być sklepy, biura podróży i punkty usługowe (w ramach DHL SERVICE POINT), Kioski Ruchu i salony prasowe Ruch (oznaczone logo PACZKA W RUCHu) oraz Paczkomaty 24/7 InPost. Według Allegro jest to obecnie to ok. 1600 miejsc w całej Polsce.

>>> Czytaj: Rywale Allegro kuszą zwrotem gotówki

Serwis Allegro ma pracować nad przyłączaniem nowych operatorów i zwiększaniem liczby punktów odbioru.

Jeśli sprzedający udostępni nową opcję wysyłki, kupujący będą mieli możliwość wybrania punktu odbioru automatycznie tuż po zakończeniu aukcji. Zawsze można poprosić sprzedającego o dodanie "Odbioru w punkcie" do trwającej aukcji.

Dla sprzedawców nowa forma odbioru może być sposobem na uatrakcyjnienie oferty. Odbiór w punkcie będzie wygodny dla tych kupujących, których trudno zastać w domu. Może to być również sposób na dokonanie bardziej dyskretnego e-zakupu. Więcej informacji na temat można znaleźć na stronach Allegro.

>>> Czytaj: O biznesie internetowym na e-nnovation


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy