Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jeszcze 3 miesiące na przesłanie dokumentów mają użytkownicy Allegro zainteresowani przekształceniem swoich kont w firmowe. Konta Firma - zdaniem portalu - zwiększą wiarygodność sprzedających na aukcjach przedsiębiorców.

Allegro poinformowało kilka dni temu, że wciąż wielu użytkowników przekształcających swoje konta w firmowe nie zdążyło przesłać skanów niezbędnych dokumentów. Dlatego też portal zdecydował się przedłużyć termin ich nadsyłania o 3 miesiące - do 8 lipca. Po tej dacie konta użytkowników, którzy rozpoczęli proces przekształcenia, utracą szansę na status firmowe.

Co wiąże się z posiadaniem konta firmowego na Allegro?

Konta firmowe są oznaczone znaczkiem "Firma" przy nazwie użytkownika i wymagają dodatkowej weryfikacji (jak wyżej) przy założeniu. Uruchomienie konta firmowego wiąże się z ujawnieniem na stronie allegrowicza danych firmowych, takich jak pełna nazwa firmy i dokładny adres przedsiębiorcy, NIP, REGON, KRS. Dzięki temu użytkownik może zwiększyć swoją wiarygodność, co może być istotne szczególnie w przypadku nowych kont, z niewielką liczbą transakcji.

>> Czytaj też: Allegro o niezweryfikowanych użytkownikach

W przypadku konta Firma nie można podać osobnego adresu do wysyłki, można za to wprowadzić opcjonalne dane osoby prowadzącej konto. Przy kontach firmowych automatycznie tworzone jest także konto fakturowe.

Przesyłanie kopii dokumentów do Allegro

W celu założenia konta Firma lub przekształcenia zwykłego konta na firmowe należy podać odpowiednie dane oraz przesłać do Allegro kopie dokumentów przedsiębiorstwa. Kopie te służą potwierdzeniu wprowadzonych przy rejestracji danych i mogą zostać przesłane do Allegro drogą elektroniczną - w postaci skanów.

Zanim prześlemy zeskanowane dokumenty do Allegro należy upewnić się, że nasze konto zostało w pełni aktywowane - przypominają przedstawiciele portalu. Aby przesłać skany należy zalogować się na swoje konto, a następnie przejść do zakładki Ustawienia: Dane konta Allegro (Moje Allegro > Moje konto > Ustawienia: Dane konta Allegro). Tam zainteresowani znajdą specjalny formularz ładowania zeskanowanych dokumentów. Pamiętaj, że zeskanowane dokumenty mogą być w formacie JPG, PNG lub GIF, a ich waga nie może przekraczać 1 MB.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, wymagane będą skany nadania NIP oraz zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku osób prawnych (fundacji, stowarzyszeń, spółek z o.o., akcyjnych i innych) trzeba będzie przesłać skan odpisu z KRS. Spółki cywilne muszą przesłać skany nadania NIP oraz umowę spółki. Osoby prowadzące działalność w innej formie będą musiały przesłać odpowiedni dokument potwierdzający prowadzenie takiej działalności.

Warto pamiętać, że przesłane kopie dokumentów będą przechowywane przez Allegro do momentu zamknięcia konta przez użytkownika.

>> Czytaj też: PIT 2009: Allegro i Bankier pomagają przekazać 1 procent podatku


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Allegro