Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Animili - hodowanie wirtualnych zwierzaków coraz popularniejsze

14-04-2010, 00:53

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy działania Animili w serwisie odnotowano ponad 152 tys. unikalnych użytkowników i ponad 10 milionów odsłon stron - cieszą się twórcy nowego projektu na polskim rynku. Serwis powstał w ramach StartupSchool'09.

Animili.pl to hodowla wirtualnych zwierzaków w sieci. Oficjalny start serwisu nastąpił 11 października 2009 roku. Aktualnie Animili skupia ponad 53 500 zarejestrowanych graczy.

Pomysł na serwis oparty jest na elektronicznej zabawce - tamagotchi. Każde dziecko, tworząc swojego wirtualnego zwierzaka, może wybrać kolor jego sierści i nadać mu imię. Potem zostaje już tylko opieka nad pupilkiem - codziennie trzeba go karmić, kąpać oraz dbać o jego sen, samopoczucie i rozrywkę. Serwis umożliwia także komunikowanie się między użytkownikami, nawiązywanie nowych znajomości, wymianę doświadczeń na temat wychowywania zwierzaków oraz rozmowy o zainteresowaniach i preferencjach spędzania wolnego czasu.

Animili.pl
fot. - Animili.pl
Animili.pl cieszy się rosnącą popularnością, głównie wśród dzieci w wieku szkolnym. Witryna oferuje nie tylko zabawę, ale również naukę podaną w przyjaznej dziecku formie. Użytkownicy gry uczą się tu gospodarowania ograniczonymi środkami oraz mogą poczuć namiastkę odpowiedzialności, jaka wiąże się z posiadaniem prawdziwego zwierzaka. Natomiast podjęta przez Animili adopcja psa Uszatka, podopiecznego Fundacji Niechciane i Zapomniane, uwrażliwia dzieci na los słabych i bezbronnych istot.

Twórcy gry dokładają starań, by dzieci w serwisie były bezpieczne. Dlatego każdy rodzic ma dostęp do Strefy Rodzica, gdzie może obserwować postępy dziecka w serwisie. Animili.pl współpracuje z portalem Sieciaki.pl, który jest serwisem Fundacji Dzieci Niczyje. Patronem Animili.pl jest także fundacja HelpLine dbająca o bezpieczeństwo każdego dziecka w internecie.

Autorami Animili.pl są Ola Sitarska (17 lat) oraz Maciek Zieliński (18 lat), młodzi ludzie z pasją. Ola jest pomysłodawczynią gry, a w zespole odpowiada za oprogramowanie serwisu, zaś Maciek projektuje i tworzy grafikę.

Animili.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              Ostatnie artykuły:

fot. Petronasfot. Sophosfot. Freepikfot. Freepik