Allegro kupuje hurtownię danych

03-08-2009, 16:05

Właściciel Allegro, QXL Polska, zakupił od Oracle zestaw do budowy wysokowydajnej hurtowni danych pod nazwą HP Oracle Database Machine. To pierwsze tego typu wdrożenie na świecie realizowane przez Oracle.

Opisywany zestaw zawiera wszystkie komponenty potrzebne do zbudowania hurtowni danych przygotowanej do przetwarzania informacji i składa się z oprogramowania Oracle oraz sprzętu komputerowego dostarczonego przez firmę Hewlett-Packard.

QXL Polska jest największą firmą z sektora e-commerce w Europie Wschodniej i drugą co do wielkości firmą z branży aukcji internetowych na świecie (po eBay). W związku z dynamicznym wzrostem biznesu w Polsce oraz koniecznością gromadzenia i przetwarzania coraz większych ilości danych firma podjęła decyzję o zainstalowaniu dużej hurtowni danych, mogącej obsłużyć wolumen o rozmiarze ok. 8 terabajtów z szybkością przynajmniej 2000 transakcji na sekundę.

- Ponieważ biznes naszej firmy w Polsce rośnie od jakiegoś czasu w tempie 40% rocznie, wystąpiła pilna potrzeba zainstalowania hurtowni danych - mówi Christian Maar, CIO w firmie QXL/Allegro.

Zestaw HP-Oracle przeszedł wcześniej pomyślnie serię testów w niemieckim koncernie Quelle, co okazało się wystarczającą referencją dla QXL Polska. Propozycja HP i Oracle pokonała oferty firm IBM, Teradata oraz Netezza.

Hurtownia danych oparta na HP Oracle Database Machine jest fizycznie zlokalizowana w ośrodku obliczeniowym Allegro.pl umiejscowionym w Poznaniu.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag serwerytag Oracletag bazy danychtag Allegro.pltag Allegro
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy