Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Każde oprogramowanie może posiadać luki groźne dla bezpieczeństwa naszych danych. Warto pamiętać o regularnym aktualizowaniu systemu i zainstalowanych w nim aplikacji - dotyczy to tak samo komputerów, jak i smartfonów.

robot sprzątający

reklama


We wtorek 9 września Adobe udostępnił biuletyn zabezpieczeń oznaczony jako APSB14-21, który usuwa 12 luk w multimedialnej wtyczce do przeglądarek Flash Player i środowisku AIR (Adobe Integrated Runtime). Luki, zgłoszone m.in. przez Google Project Zero, pozwalają atakującemu przejąć kontrolę nad podatnym systemem i występują na różnych platformach - poniżej zamieszczamy ranking ważności opublikowanych wczoraj poprawek:

Ranking ważności poprawek udostępnionych we wrześniu przez Adobe

Według zaleceń producenta aktualizacje oznaczone jedynką należy zainstalować najszybciej, jak się da. Z instalacją „dwójek” (których w tym zestawieniu akurat nie ma) możemy poczekać nawet miesiąc, ponieważ firma nie odnotowała ataków z wykorzystaniem usuwanych podatności. „Trójki” instalujemy według własnego uznania.

Flash Player można zaktualizować na polecanej przez producenta witrynie. Jeśli jednak nie chcemy żadnych dodatków (takich jak np. McAfee Security Scan Plus), warto skorzystać ze strony Adobe Flash Player Distribution.

Zgodnie z zapowiedzią producenta w tym miesiącu czeka nas jeszcze jeden biuletyn zabezpieczeń, który usunie luki w oprogramowaniu Adobe Reader i Adobe Acrobat - należy się go spodziewać 15 września.

Zobacz także: Wrześniowy pakiet poprawek od Microsoftu


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Adobe



Ostatnie artykuły:


fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E