Acer Iconia Tab A510 trafia do sprzedaży

18-04-2012, 18:45

Nowy tablet Acera, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, trafił właśnie do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Urządzenie ma konkurować z nowym iPadem oraz tabletami Samsunga.

Iconia Tab A510 to drugi dostępny w sprzedaży tablet oparty o 4-rdzeniowy układ Tegra 3. Sprzęt jest efektem wcześniejszych zapowiedzi tajwańskiego koncernu o stawianiu na jakość i najbardziej wymagających użytkowników.

Czytaj także: Acer pozywa swojego byłego dyrektora generalnego

Nowy tablet Acera wyposażono w 10,1-calowy ekran, 32 GB pamięci oraz duży akumulator o pojemności 9800 mAh. Urządzenie działa oczywiście pod kontrolą nowego Androida 4.0, którego azjatycki producent wyposażył we własną nakładkę, umożliwiającą m.in. szybkie wybieranie narzędzi.

Iconia Tab A510 dostępna jest w Stanach Zjednoczonych za 449,99 dolara, natomiast już wkrótce aktualizacje do nowej wersji platformy od firmy Google trafią również do użytkowników starszych urządzeń firmy. Androida 4.0 mają w pierwszej kolejności oficjalnie obsługiwać 2-rdzeniowe tablety Iconia Tab A500 oraz A100.

Warto przypomnieć, że w lutym Acer zawiódł inwestorów, publikując wyniki gorsze od oczekiwań akcjonariuszy. Po operacyjnych i strategicznych zmianach wprowadzanych od drugiego kwartału obecna sytuacja finansowa i biznesowa Acera staje się bardziej stabilna i zdrowa - zapewniali jednak niedawno przedstawiciele spółki.

Czytaj także: Szef Acera wróży sukces ultrabookom


Źródło: Acer
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy