8,1 mln sprzedanych Kinectów

06-01-2011, 07:09

Przeznaczone dla użytkowników konsol urządzenie śledzące ruchy okazało się wielkim sprzedażowym hitem. Microsoft w ciągu dwóch pierwszych miesięcy od premiery sprzedał ich ponad osiem milionów.

4 listopada ubiegłego roku do sprzedaży wszedł Kinect - urządzenie Microsoftu umożliwiające sterowanie konsolą Xbox za pomocą ruchów ciała. Niespełna tydzień później pojawiło się ono także nad Wisłą (ceny zaczynały się od 649 złotych). Szybko okazało się, że Kinect cieszy się ogromną popularnością - w ciągu zaledwie 10 dni sprzedano aż milion urządzeń.

>> Czytaj więcej: Microsoft: już milion sprzedanych kamer Kinect

Kolejne tygodnie były jeszcze bardziej owocne. Jak podaje agencja Reuters, do 4 stycznia (czyli dwa miesiące od premiery) klienci kupili aż 8 milionów Kinectów. Można podejrzewać, że był to raczej popularny prezent gwiazdkowy. Podobnie, jak miało to miejsce rok i dwa lata temu w przypadku Kindle'a - czytnika e-książek firmy Amazon.

Konkurentem Microsoftowego urządzenia jest Move, wyprodukowany przez japońską firmę Sony. Urządzenie jest trzy razy tańsze od amerykańskiego, mimo to jego sprzedaż nie jest rewelacyjna. Jest ono w sprzedaży od września w Ameryce Północnej i od października w Japonii. Pierwsze dwa miesiące przyniosły sprzedaż w wysokości 4,1 mln sztuk. Liczba ta nie obejmuje jednak okresu świątecznego.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Xboxtag Sonytag Movetag Microsofttag konsoletag Kinect
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy