4 sposoby na znalezienie wspólnika designera

05-07-2014, 10:17

Rzadko jedna osoba łączy w sobie wszystkie kompetencje (biznesowe, technologiczne i marketingowe) niezbędne do sukcesu firmy. Zatem może wspólnik? Poniżej garść porad, jak znaleźć wspólnika designera.

Wgryź się w biznes z PizzaPortal.pl

Jeśli potrzebujesz designera-grafika, zajrzyj tam, gdzie oni zaglądają.

Przeszukaj giełdy dla grafików

W sieci nie brakuje miejsc, gdzie graficy mogą publikować prace, a także oferować swoje usługi. Poszukiwanie grafika, który będzie wspólnikiem w firmie, warto zacząć od takich witryn - mając dostęp do portfolio, możesz się szybko przekonać, z kim masz do czynienia.

Giełdy dla grafików dostarczą również szczegółowych informacji na temat kosztów prac. Jeśli potencjalny partner biznesowy skupia się na wykonywaniu maksymalnie dużej liczby zleceń albo wprost przeciwnie - jest nadmiernym perfekcjonistą żądającym astronomicznych honorariów, może to zwiastować potencjalne problemy.

Przejdź się na Akademię Sztuk Pięknych

Wśród studentów ASP nietrudno znaleźć osoby pasjonujące się grafiką. Projektantów i designerów można spotkać na każdym korytarzu - wystarczy zainteresować je własnym pomysłem. 

Poszukaj agencji interaktywnych i zaproponuj współpracę 

Wiele firm już teraz korzysta z usług grafików, co więcej - osoby z tego typu kompetencjami nierzadko same zakładają biznesy. Nie zastanawiając się zbyt długo, dobrze jest sprawdzić agencje interaktywne z okolicy i ich pracowników - być może oni również aktualnie poszukują wspólników.

Zapytaj na Facebooku

Dziś trudno pominąć witryny społecznościowe. Można się więc rozejrzeć po Facebooku, skupiając się na grupach przeznaczonych dla designerów. Przy okazji dobrze również rzucić okiem na serwisy przeznaczone typowo dla grafików, gdzie umieszczają oni swoje pełne portfolio (np. Digart.pl, deviantART.com), dzięki czemu błyskawicznie ocenić można kwalifikacje potencjalnych kandydatów na partnerów biznesowych.

 

>> Polecamy: Tworzymy grafikę i oprogramowanie, a webdevelopment zjadamy na śniadanie :)


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy