Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

To trzykrotnie więcej niż jeszcze w 2007 roku. Może być to dobra prognoza dla wydawców chcących wprowadzić opłaty za dostęp do wiadomości.

Od tego, ile czasu spędzamy online w poszukiwaniu wiadomości, zależy w dużej mierze to, czy wprowadzenie opłat za dostęp do nich ma jakiekolwiek szanse na powodzenie. Ostatnie informacje w tej sprawie nie są jednak zbyt optymistyczne - News Corp., największy koncern medialny na świecie, ma problemy ze znalezieniem partnerów do swojego przedsięwzięcia.

>> Czytaj więcej: Rupert Murdoch osamotniony?

UK Online Measurement Company wykonała ciekawe badania na grupie 40 tysięcy brytyjskich internautów. Wynika z nich, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii miesięcznie spędzają na czytaniu wiadomości w sieci 22 miliony godzin, co oznacza pół godziny dziennie na każdego internautę. Trzy lata temu Brytyjczycy spędzili w ten sposób 7 milionów godzin, czyli trzykrotnie mniej.

Sonda
Ile miesięcznie zapłaciłbyś za dostęp do wiadomości online?
  • nigdy nie zapłacę
  • kilka złotych
  • kilkanaście złotych
  • nawet kilkadziesiąt złotych
wyniki  komentarze

Znacznie lepiej jednak wypadają blogi i serwisy społecznościowe - tutaj w ciągu trzech lat zanotowano wzrost z 40 do 176 milionów godzin miesięcznie. To wyraźne potwierdzenie, że internet coraz bardziej staje się własnością zwykłych internautów - coraz więcej jest treści tworzonych właśnie przez nich.

Łączny czas spędzony w sieci przez Brytyjczyków w kwietniu br. to 884 miliony godzin, statystycznie więc każdy internauta spędził online 22 godziny i 16 minut. Od kwietnia 2007 roku oznacza to wzrost o 65 procent.

>> Czytaj także: Pierwsze nagrody Pulitzera dla twórców "internetowych"

Czy wydawcy prasy i właściciele serwisów informacyjnych powinni cieszyć się z takiej zmiany postaw internautów? Niewątpliwie tak - więcej czasu spędzonego na czytaniu newsów oznacza potencjalnie więcej obejrzanych reklam. Co więcej, sprzyjać to może także wyrobieniu nawyków, dzięki którym znacznie łatwiejsze być może wprowadzenie opłat za dostęp.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *