Inkubator Science2Business, realizowany w ramach programu operacyjnego EU Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, oferuje polskim inżynierom i naukowcom dofinansowanie w wysokości 200 tysięcy euro oraz merytoryczne wsparcie dla rozwoju innowacyjności.
reklama
8 marca na otwarciu XVII edycji Giełdy Wynalazków w PKiN w Warszawie inkubator przedsiębiorczości Science2Business jako pierwszy tego typu podmiot w historii imprezy zaoferował innowatorom wsparcie merytoryczne i finansowe.
Firmy, które zostały utworzone w ramach inkubatora na bazie konkretnej innowacji, mogą ubiegać się o dotację w wysokości do 200 tysięcy euro. Oferta Science2Business obejmuje ocenę komercjalizacji pomysłów i ich potencjału rynkowego, a także wiedzę z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej. Pomoc merytoryczna inkubatora daje szansę skorzystania z infrastruktury umożliwiającej przeprowadzenie testów i tworzenie prototypów oraz zapewnia fachowe konsultacje w gronie ekspertów branżowych z dziedzin wspieranych przez projekt. Są to m.in. biotechnologia, telemedycyna, energia odnawialna oraz technologie informatyczne i mobilne.
Program Science2Business stanowi istotne, pierwsze ogniwo w łańcuchu finansowania "od pomysłu do przemysłu". Celem projektu jest rozwój polskich innowacji i zatrzymanie ich w granicach naszego kraju. Chcemy udowodnić, że nowatorskie rozwiązania i zyski z ich komercjalizacji mogą pozostawać w Polsce – powiedział Krzysztof Czaplicki, dyrektor ds. biotechnologii Science2Business.
Zgłoszenia mogą nadsyłać pomysłodawcy z całego kraju. Głównym zadaniem inkubatora jest motywowanie szerokiej grupy naukowców, inżynierów i wynalazców do pracy naukowej. Ma także zachęcać przedstawicieli biznesu do rozwoju innowacyjnych technologii oraz budowania na ich bazie dochodowych firm.
Aktualności
|
Porady
|
Gościnnie
|
Katalog
Bukmacherzy
|
Sprawdź auto
|
Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy
Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.
*