200 nowych miejsc pracy w sektorze IT

30-03-2011, 14:10

Eksporter sektora IT zatrudni w tym roku kolejne 200 osób. Oferty pracy czekają na programistów, projektantów oprogramowania i testerów aplikacji telekomunikacyjnych, zarówno specjalistów z doświadczeniem, jak i absolwentów uczelni technicznych.

150 propozycji pracy dotyczy oddziałów Ericpola w Łodzi i Krakowie. Spółki zależne – ukraiński Ericpol TZOV oraz IOOO ERICPOL BREST na Białorusi – planują zatrudnienie 50 osób. Tak duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wynika z rosnącego portfela zamówień i rozwoju firmy, która w ubiegłym roku odnotowała 17-proc. wzrost przychodów.

Jak wynika z danych firmy doradczej PMR, polski rynek IT będzie nadal dynamicznie się rozwijał i to nawet w dwucyfrowym tempie. Zdaniem 83% menedżerów z ponad 200 największych firm teleinformatycznych w Polsce wartość rynku IT wzrośnie w tym roku o ok. 13%.

>> Czytaj też: Coraz więcej pracy w sektorze IT

Sonda
Jesteś zainteresowany/a pracą w branży IT?
  • tak
  • nie
  • już pracuję w IT
wyniki  komentarze

- Zaufanie naszych klientów i międzynarodowego rynku do naszej firmy wciąż rośnie, a wraz z nim ilość zamówień – wyjaśnia Paweł Szczerkowski, Dyrektor Generalny Ericpol Telecom. Od 6 lat Ericpol przyjmuje nowych pracowników i nie zamierza przestawać. W minionym roku otworzyliśmy nowy biurowiec w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Krakowie i zatrudniliśmy 220 osób – dodaje.

Ericpol poszukuje pracowników wśród programistów, analityków, testerów, projektantów oprogramowania oraz absolwentów takich kierunków, jak telekomunikacja, elektronika, informatyka i pokrewne. Rekrutacja jest prowadzona zarówno w Łodzi, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, jak i Krakowie. Osobny proces naboru nowych pracowników dotyczy spółek zależnych na Białorusi i Ukrainie.

Praca w IT

Według Katarzyny Kmak-Tendery, odpowiedzialnej za rekrutację w Ericpolu, praca w IT skierowana jest do osób o umysłach ścisłych, znających język angielski na poziomie komunikatywnym. Dodatkowym atutem będzie otwartość i umiejętność pracy w międzynarodowych zespołach.

Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń 2010 wynika, że osoby pracujące na stanowiskach IT, podobnie jak w poprzednich latach, były najlepiej opłacanymi pracownikami w firmach. Mediana zarobków wyniosła w tej grupie zawodowej 5140 zł brutto.

Więcej informacji o rekrutacji pod adresem: www.ericpol.pl/kariera/oferty-pracy


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031