20 miliardów wiadomości na Twitterze

31-07-2010, 19:58

Twitter pomimo upływu kolejnych lat wciąż coraz szybciej zyskuje nowych użytkowników. Jak się okazuje, nowych wiadomości w serwisie przybywa w prawdziwie lawinowym tempie.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według serwisu GigaTweet Twitterowi udało się dziś przekroczyć liczbę 20 miliardów wpisów. Tak ogromną wartość osiągnięto już w dwa miesiące po tym, jak w serwisie znajdowało się 15 miliardów "statusów", natomiast ostatnie 10 miliardów udało się zgromadzić w około pięć miesięcy, o czym pisaliśmy w Dzienniku internautów na początku roku. 

>> Czytaj także: Meksyk: Chcą kontroli nad Twitterem 

Sonda
Posiadasz konto na Twitterze?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Jedno jest szczególnie widoczne - machina Twittera rozpędziła się na dobre. Według przewidywań, gdyby utrzymać aktualną prędkość przybywania wiadomości, kolejne 10 miliardów udałoby się zdobyć miesiąc szybciej niż poprzednio. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że dojdzie do tego nie w 120 dni, lecz znacznie szybciej, użytkowników Twittera wciąż bowiem lawinowo przybywa.

Historyczny status
fot. Twitter - Historyczny status
Należy pamiętać, że GigaTweet nie jest oficjalnym serwisem należącym do twórców Twittera, do tej pory jednak podawane przez niego informacje pokrywały się z tymi przekazywanymi przez deweloperów projektu. Przypomnę, że niedawno świętował także Facebook, który zdobył już ponad pół miliarda użytkowników. Serwisy społecznościowe stały się w ostatnich latach latach prawdziwą siłą, która w przyszłości może zagrozić nawet Google.

20-miliardowy status na Twitterze został napisany po japońsku, jednak jest to na tyle skomplikowany język, że z jego przetłumaczeniem nie radzi sobie nawet Tłumacz Google.

>> Czytaj więcej o Twitterze w DISprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.