Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

18 najlepszych narzędzi mobilnych dla uczniów

29-08-2012, 16:59

Nie narzekaj na kończące się wakacje, bo z tym nic nie możesz zrobić. Zamiast tego uzbrój się w aplikacje, które pomogą przetrwać w szkole i na studiach.

robot sprzątający

reklama


ciąg dalszy...

Learn Guitar Chords - odrobina muzyki

Gitara

Nauka to nie tylko wkuwanie, ale czasem też trochę przyjemności. Lekcje muzyki zarezerwowane są zwykle tylko dla najmłodszych uczniów, jednak sami możemy skorzystać z "korepetycji" narzędzia mobilnego, które umożliwia naukę gry podstawowych akordów na gitarze. 

Łatwo zauważyć, że tego typu aplikacja nie zastąpi prawdziwej gitary, jednak dopóki niesie ze sobą realną wartość dydaktyczną i rozrywkową, po prostu nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu. Dla mniej wymagających zawsze pozostają aplikacje takie, jak Guitar Hero.

Political map - ćwicz geografię

Mapa świata

Zalet znajomości geografii nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Choć w czasach wszechobecnych nawigacji GPS zapamiętywanie wszystkich nazw wydaje się bezcelowe, dobrze mimo wszystko wiedzieć, że Moskwa nie leży w Ameryce Północnej.

Opisane powyżej narzędzie pozwala na ćwiczenie tylko wybranych regionów świata. Do naszej dyspozycji pozostaje proste menu, z którego wybierzemy interesujący nas kontynent, a później będziemy proszeni o wskazywanie kolejnych nazw państw. Niewątpliwym utrudnieniem jest w tym przypadku angielski interfejs aplikacji.

Plan lekcji - gdy potrzeba prostoty

Plan zajęć

Plan lekcji można zapisać na papierze albo na opisanej wcześniej liście zadań. Jeśli jednak zależy nam na prostocie, nieoceniona może się okazać dedykowana aplikacja. Wspomniane powyżej narzędzie jest proste do bólu. Jednocześnie pozwala szybko zorientować się w tym, ile godzin pracy nas czeka, a także do jakiej sali powinniśmy się udać oraz wyposażeni w jakie książki.

Wikipedia - pomoże w pracach domowych

Wikipedia

Cioci Wikipedii nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu uczniowi. Podobnie jak wujek Google, także Wikipedia pomoże nawet w bardzo skomplikowanych pracach domowych. Pisanie referatu może być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, choć nadmierna inspiracja (kopiuj->wklej) może zostać odebrana bardzo negatywnie.

Istotną zaletą aplikacji Wikipedii jest możliwość zapisywania wybranych stron w pamięci lokalnej urządzenia. Nie każdego stać na kupowanie pakietów mobilnych danych, które zresztą zwykle istotnie przyczyniają się do szybszego rozładowywania telefonu.

Facebook - networking zawsze cenny

Facebook

Jeśli jesteś w szkole, każdy wokół i tak jest już na Facebooku. Nie ma sensu się alienować, a zamiast tego warto dołączyć do grupy klasowej i tam wymieniać się opiniami na temat zajęć, a także przyszłych wydarzeń. Facebook wcale nie musi być jedynie narzędziem do spalania czasu - podobnie jak telefon, również serwisy społecznościowe tylko pośredniczą w wymianie informacji.

Z drugiej strony, jeśli wśród swoich znajomych masz osoby, które zajmują się głównie publikowaniem śmiesznych obrazków, z pewnością posiadanie zainstalowanej aplikacji Facebooka może wpłynąć na obniżenie Twojej wydajności. Dobieraj więc cyfrowych przyjaciół bardzo uważnie i korzystaj z zalet niezwykle łatwego networkingu.

Instrukcje origami - na nudniejsze lekcje

Origami

Nie wszyscy nauczyciele powinni uczyć, a nawet najlepsi czasem mają gorszy dzień. Wtedy lepiej się nie wychylać, a poza wspomnianym wcześniej Facebookiem palce zająć można po prostu wyginaniem papieru. Jak sprawić, by zwykła kartka stała się ciekawym obiektem? W tym pomóc może aplikacja mobilna ze zbiorem wzorów origami.

Nie ma co ukrywać, że zalety opisanego powyżej narzędzia docenią przede wszystkim młodsi użytkownicy. Jeśli chcesz w liceum bawić się w origami, musisz mieć naprawdę dobre uzasadnienie do tego, że w tym samym czasie nie warto akurat zająć się czymś bardziej standardowym.

BONUS: TED - szukaj inspiracji

TED

Bardziej ambitni uczniowie sami poszerzają swoją wiedzę, szukając interesujących materiałów w czeluściach sieci. Trudno o lepsze miejsce do szukania inspiracji niż TED.com, gdzie znaleźć można prezentacje wybitnych naukowców, wizjonerów oraz pionierów we własnych dziedzinach.

Aplikacja TED pozwala na zapisanie wybranych materiałów wideo do pamięci urządzenia, a więc nie musimy się martwić o wolne połączenie z siecią. Inspiracje możemy czerpać zarówno od ludzi zajmujących się czystą nauką, jak i biznesem oraz zarządzaniem.

To nie koniec

Z czasem każdy odnajduje sposoby nauki, które są dla niego najbardziej efektywne. Rzadko opiera się to wyłącznie o pustą kartkę i długopis, jednak i to może mieć swoje zalety. Podobnie jak w przypadku poprawiania produktywności, dobrze dopasowane narzędzia mogą się istotnie przełożyć na osiągane wyniki.

Czasem najlepsze, co można zrobić, to po prostu wyłączyć telewizor, komputer i smarfona, by skupić się na tym, co najważniejsze - materiale, który trzeba opracować, a następnie przyswoić. Nie udało się jeszcze przygotować aplikacji, która byłaby w stanie nauczyć nas nawet najprostszej informacji bez naszego udziału.

Jeśli nauka nie sprawia Ci trudności, podziel się w komentarzu z innymi swoją wiedzą i napisz, jak to robisz, a także z jakich narzędzi korzystasz.

Czytaj także: iPad coraz ważniejszym narzędziem w pracy


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl