Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

18 najlepszych narzędzi mobilnych dla uczniów

29-08-2012, 16:59

Nie narzekaj na kończące się wakacje, bo z tym nic nie możesz zrobić. Zamiast tego uzbrój się w aplikacje, które pomogą przetrwać w szkole i na studiach.

robot sprzątający

reklama


ciąg dalszy...

Słownik angielsko-polski - wygodniejszy od papierowego

Słownik angielsko-polski

Absolutna podstawa jeśli chodzi o naukę języków to po prostu słownik. Tutaj również warto pamiętać, że przesiadywanie z wyciągniętym na lekcji smartfonem może irytować nauczyciela. W końcu od słownika do aplikacji umożliwiającej wysyłanie SMS-ów dzieli nas tylko kilka kliknięć...

Tak czy inaczej, słowniki zajmują zwykle bardzo niewiele pamięci, a mogą istotnie pomóc w zrozumieniu czytanego tekstu. Jeśli nie na lekcji, warto mieć pod ręką słownik podczas odrabiania prac domowych.

Słownik, do którego link znajdziecie powyżej, ma jeszcze jedną istotną zaletę: pozwala na wyszukiwanie słów w locie - nie musimy więc znać całego słowa, a jedynie jego początek. W przypadku popularnych zwrotów znacznie przyśpiesza to odnalezienie tłumaczenia. Dodatkowo program wyświetla również zdjęcia reprezentujące dane słowa i potrafi je poprawnie odczytywać na głos.

AnkiDroid Flashcards - powtarzaj łatwo dowolną wiedzę

AnkiDroid Flashcards

Jest pewien sposób na przyswajanie dowolnego rodzaju informacji: ciągłe ich powtarzanie. Z narzędziem AnkiDroid jest to nie tylko proste, ale i wygodne. Wystarczy wskazać, jak dobrze znamy dane zagadnienie, a program sam będzie się troszczył o to, by wiedza nie "ulotniła się" z naszej głowy. Niektóre pytania dostępne są w formie obrazków, inne jako zwykły tekst - to naprawdę pomaga.

Do dyspozycji użytkownika są również proste statystyki, które niewiarygodnie mobilizują do nauki. Z czasem skupiamy się już po prostu na tym, by wykres był jeszcze korzystniejszy, a coraz lepsza znajomość języka staje się tylko efektem ubocznym.

Warto również zauważyć, że podobnych narzędzi tego typu jest naprawdę bardzo dużo. Niektóre z nich obsługują synchronizację na wielu różnych urządzeniach, a zatem dostęp do naszych ćwiczeń możemy mieć zarówno na smartfonie, jak i leżąc wygodnie na łóżku z tabletem. Zachęcam tutaj do samodzielnych poszukiwań.

Ucz się hiszpańskiego - nie tylko angielski

Ucz się hiszpańskiego

Hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków na świecie, choć w polskich szkołach jest zwykle pomijany bądź marginalizowany. Cóż, jeśli koś liczy, że "szkoła go nauczy", powinien co najmniej poważnie zastanowić się nad swoim nastawieniem.

Sposób ćwiczenia języka to już sprawa drugorzędna. Dobrze zacząć jednak od słówek i właśnie przybliżenie tego typu wiedzy postawili sobie za cel twórcy opisanej powyżej aplikacji. Użytkownikowi wyświetlane są po prostu hiszpańskie słowa, a następnie ich tłumaczenie. Każdy musi sam oceniać, jak dobrze zapamiętał dany wyraz, a na podstawie takiej informacji aplikacja będzie wiedziała, kiedy po raz kolejny powtórzyć dane ćwiczenie.

Słówka zostały podzielone na kategorie, a zatem możemy skupić się np. na tych, które zamierzamy wykorzystywać najczęściej (nie każdemu potrzebna jest np. znajomość nazw 10 rodzajów mięs). Z czasem dobrze ćwiczyć po prostu wyrażenia, których zupełnie nie znamy, by podczas rozmowy zawsze przynajmniej częściowo orientować się w dowolnym temacie.

Streszczenia i opracowania lektur - gdy brakuje czasu

Streszczenia lektur

Materiału do "przerobienia" w szkole jest niezwykle dużo, podobnie zresztą, jak ciekawych książek do przeczytania. Nie ma co ukrywać, że lektury zwykle nie należą do ulubionych materiałów uczniów - archaiczne treści nie mają szans w konkurencji z bardziej aktualnymi książkami.

Bywa, że po prostu nie ma czasu na czytanie kilku tomów nudnej lektury - gdy się ma kilkanaście lat, nietrudno o ciekawsze sposoby spędzania wieczorów. Streszczenia lektur łatwo znaleźć w sieci, ale można je mieć również przy sobie, gdy akurat trudno o dostęp do internetu - po prostu pobierając aplikację mobilną.

Dodatkową zaletą tego typu narzędzia jest dostęp do planu wydarzeń, który pozwala przypomnieć sobie szybko fabułę danego utworu. Książka, którą czytaliśmy w pierwszej klasie liceum, prawdopodobnie nie będzie tak samo dobrze zarysowana w naszej pamięci przed maturą - dobrze więc niektóre rzeczy sobie przypomnieć.

Testy z historii Polski - bądź na bieżąco

Historia Polski

Nacisk na wiedzę historyczną jest w szkołach coraz mniejszy, jednak nie ulega wątpliwości, że jest to nauka równie ważna, co matematyka czy języki. Choć niestety praktyka pokazuje, że znajomość historii nie zawsze pozwala na uniknięcie błędów popełnianych w przeszłości, na pewno warto pamiętać chociażby o najważniejszych wydarzeniach.

Narzędzie opisane powyżej serwuje nam proste quizy, które pogrupowane zostały w związku z konkretnymi wydarzeniami. Całość szybko okazuje się nie tylko kolejną aplikacją dla uczniów, ale ciekawą rozrywką. Na uwagę zasługuje również widget, który możemy umieścić na pulpicie telefonu z Androidem. 

Testy na prawo jazdy - pomogą w przyswojeniu teorii

Testy na prawo jazdy

Aplikacja dość specyficzna, bo przydatna tylko w pewnym okresie życia: gdy akurat staramy się o prawo jazdy. Nauka do teoretycznej części egzaminu jest stosunkowo łatwa i skupia się na testowaniu kolejnych odpowiedzi i "wkuwaniu" tych poprawnych. Całość jest wygodna, choć warto pamiętać, że i tak nie ułatwi nam przejechania tyłem łuku ;)


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: DI24.pl