1&1: podwójne zabezpieczenie dla MSP

04-05-2011, 13:06

1&1 zaoferował firmom o mniejszym budżecie technologię podwójnego zabezpieczenia opartego na redundancji rozproszonej geograficznie. Rozwiązanie ma gwarantować dostępność przez 365 dni w roku.

1&1 tłumaczy, że stosuje systemy klastrowe, które tworzą redundancję rozmieszczoną w różnych miejscach. Wszystkie dane oraz procesy mają wykonywane wirtualnie kopie lustrzane i są przetwarzane synchronicznie w dwóch oddzielnie zlokalizowanych centrach. Jeżeli w jednym z tych miejsc wystąpi nieoczekiwany problem, na przykład przerwa w dostawie energii czy awaria serwera, wszystkie operacje zostaną automatycznie przejęte przez drugie centrum danych.

Dzięki możliwości przełączania w dowolnym czasie pomiędzy dwiema identycznymi platformami można bez zakłóceń wykonywać takie zadania, jak uaktualnianie i planowe czynności konserwacyjne. Podstawowa infrastruktura jest rozproszona w trzech centrach przetwarzania danych na dwóch kontynentach.

>>> Czytaj: Firmy hostingowe zareagują na działania konkurencji?

W Polsce 1&1 oferuje 4 pakiety zabezpieczeń w ramach rozwiązania Dual Hosting: Dual Starter, Dual Perfect, Dual Optimum oraz Dual Unlimited.

Pakiet Dual Starter dostępny jest już za 9,90 PLN miesięcznie. Taryfa obejmuje 5 GB powierzchni dyskowej i 5 kont e-mail.

Za atrakcyjny można uznać pakiet 1&1 Dual Perfect, który w przypadku zawarcia umowy na okres co najmniej 24 miesięcy jest bezpłatny przez pierwszy rok. Poczynając od drugiego roku, kosztuje 24,90 PLN miesięcznie. 1&1 Dual Perfect obejmuje 50 GB powierzchni dyskowej, 1 domenę .PL, 100 kont e-mail i 25 baz danych MySQL (każda o pojemności 1 GB).

Pakiet 1&1 Dual Optimum obejmuje 100 GB powierzchni dyskowej, 2 domeny .PL, 500 kont e-mail i 50 baz danych MySQL. Z kolei Dual Unlimited stworzono z myślą o klientach, którzy nie chcą być związani konkretną specyfikacją. W ramach tej usługi dostępna jest nieograniczona ilość wolnego miejsca i liczba subdomen, kont e-mail i baz danych MySQL (każda po 1 GB) oraz 3 domeny .PL.

W pierwszym okresie wprowadzenia rozwiązań 1&1 oferuje dwa pakiety Dual Hosting ze zniżką 50% przez 12 miesięcy.

>>> Czytaj: 1&1 z nową ofertą i ambicjami na lidera


Następny artykuł » zamknij

Media nie rozumieją internetu

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag hostingtag firmytag Dual Hostingtag 1&1
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy