100 milionów pobrań Adobe Flash Playera 10

03-02-2009, 13:01

Liczba instalacji oprogramowania Adobe AIR oraz Adobe Flash Player 10 osiągnęła rekordowy poziom - ogłosiła firma Adobe podczas konferencji Adobe Max w Japonii.

W ciągu niespełna roku od wprowadzenia na rynek oprogramowania Adobe AIR zostało ono zainstalowane na ponad 100 milionach komputerów przedsiębiorstw i użytkowników indywidualnych. Zaledwie 2 miesiące po udostępnieniu nowej wersji Adobe Flash Player 10 zainstalowano na ponad połowie wszystkich komputerów świata. Przewiduje się, że w drugim kwartale bieżącego roku z tego oprogramowania będzie korzystało nawet 80% użytkowników.

Na coraz dłuższej liście znanych instytucji korzystających z oprogramowania AIR znajdują się m.in. BBC, (RED)WIRE oraz giełda Nasdaq. Wtyczka Adobe AIR jest też coraz częściej instalowana przez producentów sprzętu komputerowego. Jej posiadanie pozwala użytkownikom korzystać z multimedialnych treści takich witryn, jak Comedy Central, MySpace lub AOL Games,, bez względu na zainstalowany system operacyjny.

Oprogramowanie Adobe AIR i Adobe Flash Player 10 jest dostępne w bezpłatnych wersjach do systemów operacyjnych Windows, Mac i Linux, w 15 wersjach językowych.


Następny artykuł » zamknij

UKE: Ile kosztuje sprzęt?

Źródło: Adobe.com
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag oprogramowanietag Adobe Flash Player
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy