10 tys. PIT-37 już wysłane

15-04-2009, 15:45

Formularz PIT-37 złożyło przez internet ponad 10 tys. podatników - poinformowało dziś Ministerstwo Finansów. Z pewnością jest to efekt likwidacji wymogu potwierdzania zeznania kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


E-deklaracje można składać od czwartku, 9 kwietnia 2009 roku, 2 dni po tym jak Prezydent RP - Lech Kaczyński - złożył podpis pod odpowiednią ustawą. Interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać zeznanie roczne PIT-37 należy pobrać ze strony www.e-deklaracje.gov.pl. Na stronie tej dostępna jest również szczegółowa instrukcja (PDF) oraz zbiór najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami.

Przed wypełnieniem deklaracji konieczne będzie także zajrzenie do zeszłorocznego zeznania, gdyż kwota przychodu z roku 2007 jest jedną z sześciu danych, na podstawie których zweryfikowana zostanie prawdziwość naszego zeznania. Pozostałe to imię, nazwisko, data urodzenia, NIP oraz PESEL.

Główne okno programu do składania e-deklaracji
fot. - Główne okno programu do składania e-deklaracji
MF przypomina także, że złożenie deklaracji nie wiąże się z natychmiastową koniecznością zapłaty podatku. Należy jednak pamiętać, że należną kwotę trzeba przelać na konto odpowiedniego urzędu skarbowego do dnia 30 kwietnia.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów zachęca do skorzystania z elektronicznego rozliczenia i nie odkładania obowiązku podatkowego na ostatnią chwilę.

 


Następny artykuł » zamknij

Wideorozmowa w Play darmowa


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.