Zewnętrzny zespół sprzedażowy - kiedy się na niego zdecydować?

27-01-2020, 09:52

Obecny trend na outsourcing usług nie ominął także działu handlowego. Zewnętrzny zespół sprzedażowy może przyczynić się do wzrostu wyników firmy i poprawić jej wizerunek wśród klientów. Jak się okazuje, outsourcing sprzedaży i wynajem Agentów Handlowych jest coraz bardziej opłacalny, aniżeli rozbudowa własnego działu.

1. Czym jest zespół sprzedażowy?

2. Kto korzysta z zespołów sprzedażowych

zespół sprzedażowy

Czym jest zespół sprzedażowy?

Obecnie rola przedstawicieli handlowych maleje. Ich zapotrzebowanie na rynku jest znacznie mniejsze niż kilka lat temu. Wpływ na to ma zmieniający się model współpracy, jak i sam charakter sprzedaży. Dzisiaj liczy się przede wszystkim technologia, zarządzanie informacją oraz współpraca z systemami klienta.

Zewnętrzny zespół sprzedażowy to wsparcie oraz doradztwo każdej firmy, która potrzebuje działu handlowego oraz przedstawicieli. System ten opiera się przede wszystkim na dedykowanych Agentach Handlowych, którzy odpowiedzialni są między innymi za realizację wszelkich działań promocyjnych.

Ponadto outsourcing sprzedaży zwolni nas z obowiązku dbania o asortyment w danej firmie, montaż elementów POS i sprawdzanie przebiegu promocji. Tak szeroki zakres działań zdejmuje z naszych barków odpowiedzialność za sprzedaż.

Dzięki temu nie będziemy musieli zatrudniać dodatkowych dedykowanym ku temu osób. Zewnętrzne współdzielone zespoły sprzedaży to gwarancja, że obowiązkami zajmą się wyłącznie wykwalifikowani ludzie, którym żadne zadanie nie jest straszne.

Kto korzysta z zespołów sprzedażowych?

To nieprawda, że z zespołów sprzedażowych najlepiej wychodzą tylko duże firmy. Również mniejsze przedsiębiorstwa poczują ulgę po skorzystaniu z outsourcingowych usług handlowych.

Zewnętrzne współdzielone zespoły sprzedaży pomogą w małym i średnim firmom w skutecznej obsłudze klienta. Jest to dobra opcja przede wszystkim dla przedsiębiorstw, które dopiero stawiają pierwsze kroki i nie mają jeszcze doświadczenia w budowani, jak i w zarządzaniu zespołem sprzedaży. W wielu takich przypadkach outsourcing może okazać się znacznie bardziej ekonomiczny.

W przypadku dużych firm zespół sprzedażowy będzie działać podobnie. Dzięki niemu przedsiębiorstwo może ograniczyć koszty dystrybucji i wprowadzić restrukturyzację obsługi sprzedażowej.

Nie zapominajmy także o jednej z największych zalet, jaką może nam zaoferować wyłącznie zewnętrzny zespół sprzedaży. Jest to przede wszystkim wiedza oraz doświadczenie Agentów Handlowych. Nierzadko pracowali oni w wielu organizacjach na różnych rynkach. Niekiedy tego rodzaju informacje mogą być inspiracją dla naszego biznesu i otworzenia go na szersze możliwości.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zespół sprzedażowytag outsourcing
To warto przeczytać

fot. sdecoret


RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Styczeń 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Serwisy specjalne: