Jak przygotować zdrowego shake’a do pracy i na trening?

18-03-2019, 12:45

Aktywny tryb życia to praca i treningi. By móc żyć aktywnie, musimy więc mieć wystarczającą ilość energii. Do niedawna sądzono, że kawa najlepiej nas pobudzi. Obecnie wiadomo już, że znacznie lepszym rozwiązaniem wypicie shake'a, który dzięki naturalnym składnikom, pozytywnie nakręci organizm.

mat partnera

Moc shake’a

Przed Tobą wiele godzin pracy? Trzeba zjeść kaloryczne śniadanie i napić się kawy, żeby dobrze rozpocząć dzień? To nie do końca dobry pomysł. Takie rozwiązanie może negatywnie wpłynąć na Twój organizm. Jak zmienić nawyki żywieniowe i zadbać o swoją figurę? Otóż idealnym rozwiązaniem jest wprowadzenie do diety koktajli energetycznych. Są to płynne lub półpłynne przekąski, które świetnie sprawdzają się w chwilach większego zapotrzebowania na energię. To także źródło zdrowia – napoje te zawierają bowiem witaminy, minerały, błonnik i antyoksydanty.

Poranny shake

Aby zachować energię w pracy, jako dodatek do zdrowego śniadania lub w ciągu dnia warto spożywać koktajle energetyczne. Zdrowego shake’a najlepiej robić samodzielnie. Wykorzystujemy do tego przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Do przygotowania napoju należy używać blendera lub – w przypadku twardych składników – pomóc sobie wyciskarką. Do porannego shake’a warto dodać składniki typu mleko, otręby, orzechy, kasze, nasiona, karob, czy guaranę, by wzbogacić je o dodatkowe składniki odżywcze. Zmiksowana forma zapewnia nam szybkie wchłanianie koktajlu i błyskawiczną dawkę energii oraz dobrego nastroju.

Sportowy shake

Przed treningiem także należy zadbać o wypicie zbawiennego koktajlu. Dzięki shake’owi nie tylko doskonale nawodnimy organizm, ale również otrzymamy zastrzyk potrzebnej energii. Do mieszanki zdrowych składników możemy w tym przypadku dodać więcej wody mineralnej. Koktajl doskonale pobudza także metabolizm organizmu, co ma niebagatelne znaczenie w dbaniu o dobrą formę. Warto też zrezygnować z tradycyjnego cukru, a zamiast niego wzbogacać napój białkiem i zdrową zieleniną, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Po przygotowaniu pozytywnej bomby energetycznej pozostaje już tylko zabrać bidon na koktajl i wyjść na trening.

mat partnera

Shake to pyszny napój, który nigdy się nie nudzi, bowiem można go robić na różne sposoby przy użyciu naprawdę wielu składników. Koktajl zapewnia ponadto codzienną porcję zdrowia i energii, o które warto zadbać.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag shaketag komunikat firmy
To warto przeczytać

fot. Amazonfot. Chivas

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: