Zysk Samsunga lepszy od oczekiwań analityków

07-10-2011, 14:45

Południowokoreański gigant pochwalił się swoimi wyliczeniami związanymi z wynikami za trzeci kwartał 2011 roku.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Zyski za kwartał trwający od lipca do września pobiły najśmielsze oczekiwania analityków. Samsung zawdzięcza to w dużej mierze świetnym wynikom na rynku smartfonów.

Czytaj także: Pierwsze zdjęcia Samsunga Galaxy Nexus (wideo)

-  Myślę, że biznes telekomunikacyjny Samsunga był dużym pozytywnym zaskoczeniem, a w innych obszarach działalności firma także radziła sobie lepiej, niż tego oczekiwano - powiedział analityk Ahn Seong-ho z Hanwha Securities. - Wcześniej uważano, że nowa wersja iPhone'a spowolni sprzedaż smartfonów Samsunga, jednak nie zaprezentowano iPhone'a 5, a iPhone 4S nie będzie zagrożeniem dla Samsunga w czwartym kwartale.

Południowokoreańska firma odnotowała kwartalny zysk operacyjny na poziomie 3,5 miliarda dolarów. Jest to o 14% mniej niż rok temu, jednak aż 12% więcej niż w poprzednim kwartale. Jeszcze w tym miesiącu Samsung ma dostarczyć dokładniejsze dane dotyczące sprzedaży.

Co ciekawe, zyski z mobilnego działu Samsunga mają przerosnąć te związane z produkcją półprzewodników (firma jest największym producentem układów pamięci na świecie). Nowe smartfony Samsunga z linii Galaxy są uznawane za realną konkurencję dla iPhone'ów, a obaj producenci smartfonów toczą w związku z tym wojnę patentową od wielu miesięcy.

Czytaj także: Sony chce odkupić udziały Ericssona w mobilnym oddziale


Następny artykuł » zamknij

Świetne wyniki finansowe HTC

Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.