Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Życie po pandemii. Jak bezpiecznie przelewać pieniądze z UK do Polski?

31-07-2020, 14:05

Wiele wskazuje na to, że najgorsze „już” za nami. Pandemia COVID-19 co prawda nie wygasła, ale najwyraźniej udało się ją opanować na tyle, aby umożliwić Europejczykom powrót do względnej normalności. Jednak życie po pandemii jeszcze długo będzie diametralnie różnić się od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast się na to obrażać, lepiej będzie przystosować się do nowych realiów – również na gruncie finansowym. W naszym poradniku poruszamy temat, który z pewnością zainteresuje setki tysięcy polskich emigrantów. Podpowiadamy, jak bezpiecznie przelewać pieniądze z UK do Polski w popandemicznych czasach.

Pandemia może jeszcze namieszać

Choć wielu z nas wydaje się, że COVID-19 jest już tylko przykrym wspomnieniem, to o całkowitym poluzowaniu nadal nie ma mowy. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle doczekamy się pełnej swobody np. w podróżowaniu. Loty międzynarodowe zostały już w dużej części wznowione, ale nikt chyba nie przyjąłby dziś zakładu o to, że ta sytuacja się nagle nie zmieni.

Jesienią i zimą nikogo nie powinny zdziwić sceny, kiedy to na lotniskach w panice zaczną się tłoczyć ludzie chcący jak najszybciej dostać się do UK czy do Polski, bo rządy obu krajów zapowiedziały ponowne zamknięcie granic z powodu wzrostu liczby zakażeń. Zaplanowana podróż samochodem byłaby wtedy zbyt ryzykowna i groziła np. wielogodzinnym utknięciem na granicy.

Nie zapominajmy też, że pandemia zostawia po sobie gigantyczny kryzys gospodarczy, który szczególnie mocno uderzył w przewoźników – nie tylko lotniczych. Potrafimy sobie wyobrazić sytuację, w której nagle, z dnia na dzień, jakaś linia lotnicza kursująca na trasie między Polską a Wielką Brytanią ogłasza bankructwo i zostawia pasażerów na lodzie. Dobrze jest mieć zabezpieczenie na takie wypadki.

życie podczas pandemii

Grunt, to mieć „pod ręką” opcję szybkiego przelewu

Szybkie przelewy uratowały skórę niejednej osobie w okresie tuż przed i w trakcie rozwoju pandemii w Europie. W szczególności dotyczy to emigrantów zarobkowych, którzy np. chcieli się pilnie dostać do Polski, by być w tym ekstremalnie trudnym czasie ze swoimi bliskimi. Obserwowaliśmy więc wielokilometrowe kolejki na granicach czy tłumy na lotniskach.

Takie doświadczenie podpowiada, że warto być zabezpieczonym na wypadek powtórki z rozrywki i już dziś znaleźć dla siebie najkorzystniejszą opcję szybkich przelewów z np. konta w UK na rachunek w Polsce. W przypadku emigrantów jest to właściwie niezbędne, ponieważ pracując w Wielkiej Brytanii i zarabiając w funtach raczej nie trzyma się pokaźnej sumy złotówek na osobnym koncie – zwłaszcza biorąc pod uwagę krótką wizytę w ojczyźnie.

Szybki przelew pozwoli chociażby od ręki kupić bilet na najbliższy lot (sobie lub komuś bliskiemu), aby móc wrócić na Wyspy czy do Polski tuż przed ponownym zamknięciem granic (odpukać!). Ważne jest przy tym, aby taki przelew nie generował absurdalnych kosztów. Tutaj ze swoją ofertą zdecydowanie wyróżnia się EasySend – polska firmy, która działa w branży przelewów od 2006 roku i do tej pory obsłużyła ponad 100.000 klientów w całej Europie.

EasySend oferuje opcję przelewu ekspresowego SuperFAST z realizacją nawet w 10 minut za jedyne 3,99 GBP. EasySend oferuje przy tym bardzo korzystny kurs wymiany, wolny od wysokiego, bankowego spreadu. To, jaka kwota zostanie zaksięgowana na koncie odbiorcy, sprawdzisz całkowicie online przy pomocy kalkulatora na stronie EasySend. Opłata za usługę jest stała i niezależna od wysokości przesyłanej kwoty.

Zlecanie ekspresowych przelewów z UK do Polski jest dziecinnie proste i bardzo bezpieczne. Można to zrobić też przez nową aplikację mobilną EasySend, która jest dostępna całkowicie za darmo na urządzenia z systemem Android i iOS.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G DataTematy pokrewne:  

tag przelewytag pandemiatag nols