Zwycięzcy Dyktanda 2009 przez Gadu-Gadu

24-11-2009, 20:59

22 listopada odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiego sprawdzianu poprawnej polszczyzny. Zwycięzcą internetowej części Dyktanda 2009 został mieszkaniec Wodzisławia, a drugie miejsce zajęła mieszkanka Wrocławia. Trwa potwierdzanie danych osoby, która napisała trzecią z najlepszych prac.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Dyktando 2009 wygrywa stały bywalec podium

Dla 28-letniego Patrycjusza Pilawskiego z Wodzisławia, który zwyciężył w internetowej części Dyktanda 2009 przez komunikator Gadu-Gadu, udział w tego typu imprezach i czołowe miejsca to już nie pierwszyzna. W ubiegłym roku, w dyktandzie organizowanym przez Gadu-Gadu zajął miejsce drugie. Brał także udział w Ogólnopolskim Dyktandzie w Katowicach, gdzie w 2007 roku zajął pierwsze, a w 2003 III miejsce.

- Odkąd pamiętam, poprawna pisownia była dla mnie ważna - mówi pan Patryk. - Pierwszy większy sukces odniosłem w szkole podstawowej, zostając mistrzem ortografii woj. kieleckiego (dziś świętokrzyskiego).

Organizatorzy byli zdziwieniu, gdy okazało się, że pod numerem Gadu-Gadu zwycięzcy w katalogu publicznym znajduje się nazwisko, znane już z ubiegłorocznego konkursu. - Po potwierdzeniu danych przez pana Patryka okazało się, że po raz kolejny pokonał tysiące osób, jest prawdziwym mistrzem - przyznaje Katarzyna Adamczyk przedstawiciel GG Network, organizatora dyktanda przez komunikator.

>> Czytaj także: Zwycięzcy Gadu-Dyktanda 2008

Drugie miejsce zajęła pani Agata Kowalska-Szubert z Wrocławia, z zawodu niderlandystyka: - Dyktando pisałam razem z 11-letnią córką, która siedziała w pokoju obok przy swoim komputerze. Za kilka lat to ona będzie wygrywać. Ale skoro tak dobrze mi poszło, to być może w przyszłym roku zdecyduję się, żeby spróbować swoich sił w Katowicach.

Zwycięzca otrzyma: laptop, starter ze złotym numerem telefonu w sieci GaduAir oraz Słownik języka polskiego PWN. Pani Agata zajmując drugie miejsce będzie cieszyć się czytnikiem e-booków eClicto, starterem ze złotym numerem telefonu w sieci GaduAir, a także Słownikiem języka polskiego PWN. Na zdobywcę trzeciego miejsca czekają zestawy słowników i audiobooków.

Do konkursu zgłosiło się kilkanaście tysięcy internautów. Tekst Dyktanda 2009 oraz wyniki opublikowane są także na blogu Dyktanda 2009

>> Czytaj także: Gadu-Dyktando: Poprawna polszczyzna staje się modna?Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.