Zmywarka do zabudowy – wady i zalety

29-09-2019, 09:17

Popularność sprzętów AGD przeznaczonych do zabudowy rośnie z roku na rok. Szczególnie często wybierane są zmywarki do zabudowy. Czy te urządzenia mają tylko same zalety, czy mają też wady? Tego dowiesz się już za chwilę.

zmywarka

Zmywarka do zabudowy – standard, bez którego nie można się obejść?

Zmywarki zrewolucjonizował wykorzystanie czasu w kuchni. Kiedyś wszystkie naczynia, garnki, patelnie i sztućce trzeba było myć ręcznie, co było niesamowicie czasochłonne, problematyczne i powiedzmy sobie to szczerze – niewygodne. „Mycie garów” to naprawdę mało rozwijająca czynność i czynność jednocześnie mało ambitna. Dzięki zmywarce możemy się pozbyć tego problemu i robić to, co kochamy, a maszyna umyje wszystkie naczynia i sztućce za nas. Mimo tego, że zmywarki do zabudowy oraz te wolnostojące są obecne w większości domów, to mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że oprócz istotnych zalet, sprzęty te mają również wady. Wad tych nie ustrzeżesz się nawet wtedy, gdy wybierzesz jedną z najlepszych zmywarek, na przykład takich jak prezentowane na 7agd.pl/zmywarki-do-zabudowy.

Zalety zmywarki do zabudowy

Zmywarka jest przede wszystkim energooszczędna. Błędne jest myślenie, że zmywarki do zabudowy wykorzystują dużo energii, bo jeśli wybierzemy urządzenie o wysokiej klasie energetycznej, to zużycie prądu elektrycznego będzie naprawdę znikome. Oczywiście w kontekście zmywania naczyń ważna będzie też ilość wykorzystywanej wody i tutaj możesz doznać miłego zaskoczenia. Otóż zmywanie w zmywarce powoduje znaczne oszczędności na wodzie. Podczas mycia ręcznego wykorzystujesz znacznie więcej wody, natomiast zmywarka tak ją dystrybuuje, żeby dokładnie umyć naczynia z jak największą oszczędnością.

Oczywiście dla pań dbających o wygląd istotne będzie również to, że dzięki zmywarce można uniknąć problemów z wysuszonymi i zniszczonymi dłońmi. Niestety zmywanie ręczne, nawet w rękawiczkach, doprowadza do podrażnienia skóry detergentami, lateksem lub talkiem, którym wysypane są rękawiczki. Podczas zmywania w zmywarce nasze dłonie nie mają absolutnie żadnego kontaktu z wodą i detergentami, więc nic im nie grozi.

Jeszcze jedną ważną zaletą zmywania w zmywarce jest fakt, że maszyna robi wszystko sama, a Ty w tym czasie możesz wykonywać inne czynności: gotować, sprzątać lub po prostu odpoczywać. Możesz uruchomić zmywarkę dosłownie, kiedy chcesz, nawet będąc poza domem poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie.

Wady zmywarki do zabudowy

Zmywarki do zabudowy, jak zresztą wszystkie inne sprzęty przeznaczone pod zabudowę, są droższe niż urządzenia wolnostojące. Ich specyficzne konstrukcje oraz zastosowane materiały sprawiają, że klienci końcowi muszą zapłacić za takie urządzenia więcej. Dodatkowo zmywarka do zabudowy musi być odpowiednio wkomponowana w meble i w przypadku tego urządzenia AGD nie ma mowy o zastosowaniu z meblami wolnostojącymi, czyli z gotowym zestawem kupionym w sklepie meblowym czy przez internet. Jeśli wybierasz zmywarkę do zabudowy, to musi być ona wkomponowana w meble wykonane na zamówienie, a takie meble są jednak droższe od tych gotowych.

Dodatkowo w sytuacji, gdy zmywarka wymaga jakiejś naprawy lub wymiany, nie poradzisz sobie z tym samodzielnie. Wyjęcie zmywarki z mebli i odłączenie jej od źródła zasilania oraz przyłącza wodnego często wymaga pomocy kogoś, kto się na tym zna i nie uszkodzi mebli.

Do zmywarki trzeba dokupować specjalne tabletki lub płyn. Kiedy ich braknie, nie możesz włączyć cyklu mycia, bo zwyczajny płyn do naczyń po prostu nie poradzi sobie z zabrudzeniami. Warto jeszcze wspomnieć, że nie wszystkie rzeczy nadają się do mycia w zmywarce – część i tak trzeba będzie umyć ręcznie.

Komu opłaca się kupić zmywarkę do zabudowy?

Zmywarki do zabudowy są bardzo pomocne, ale okazuje się, że nie są odpowiednie dla każdego. Taką zmywarkę warto mieć przede wszystkim wtedy, gdy codziennie zmywasz wiele naczyń, ale co w sytuacji, gdy mieszkasz samemu i w ciągu dnia jesteś w stanie ubrudzić zaledwie kilka małych talerzyków i dwa kubki? Wtedy naprawdę nie opłaca się włączać zmywarki i oczekiwać na zakończenie cyklu mycia tylko po to, by zmyć komplet talerzy i sztućców po jednym posiłku. Jeszcze gorszym rozwiązaniem byłoby składowanie brudnych naczyń w zmywarce do momentu, aż się zapełni. Taki krok jest wyjątkowo niehigieniczny. Zakup zmywarki w momencie, kiedy masz do zmywania mało naczyń, będzie po prostu zbędnym wydatkiem.

Jeśli w Twojej sytuacji zakup zmywarki jest koniecznością i chcesz znaleźć ofertę odpowiadającą Ci pod względem technologii, marki i ceny, to skorzystaj ze strony 7AGD.pl i porównaj ceny wybranych zmywarek. Zrobisz to szybko i z doskonałym rezultatem.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag zmywarki do zabudowytag komunikat firmy
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: