Zmień piękny wygląd w dobrą pracę!

18-08-2020, 09:00

Ważny jest dla Ciebie piękny wygląd? Masz zdolności manualne? Kosmetyka, makijaż i fryzjerstwo są usługami, na które zawsze będzie popyt. To może być też Twój zawód. Od czego zacząć? W tym tekście wszystko wytłumaczymy.

  1. Wybór: kosmetyczka
  2. Wybór: wizażystka
  3. Wybór: fryzjerka
włosy

Będzie mowa o zawodach takich, jak kosmetyczka, wizażystka i fryzjerka. Podstawową cechą tych zawodów jest kontakt z klientem, od którego musimy uzyskać informacje o tym, czego oczekuje, czy do jakich okazji się szykuje. Dbamy nie tylko o swój wizerunek, jako osoby świadczącej określone usługi, ale również wizerunek naszych klientów. Ponadto uprzejmość i komunikatywność to podstawa. Przydaje się również kreatywność, szczególnie przy robieniu makijażu, czy fryzur. Kobiety, jak również mężczyźni (choć w przypadku tej płci zdarza się to nieco rzadziej) chętnie sięgają po pomocną dłoń osoby, która zadba o ich prezentację. Co jest nam potrzebne, aby zacząć wykonywać te zawody? Mianowicie kursy i szkolenia. Ponadto należy pamiętać, że w tych dziedzinach wiedzy nieustannie pojawiają się nowinki. Oznacza to, że decydując się na te zawody będziemy musieli je śledzić i się doszkalać.  

Wybór: kosmetyczka

Na czym konkretnie polega zawód kosmetyczki? Na wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych i fizykalnych (z użyciem ultradźwięków lub prądu). Czasami zdarza się, że kosmetyczki świadczą usługi oraz porady w zakresie stylizacji i wizażu. Jednak my w tym momencie skupimy się na priorytetach wynikających z węższym zakresie dla tego zawodu. Profesjonalna kosmetyczka powinna umieć rozpoznać typ skóry i dostosować do niego rodzaj pielęgnacji. Bardzo ważna kwestie stanowi oceny, czy defekty skóry mieszczą się w granicach stanu normalnego i mogą być poddane zabiegowi w salonie kosmetycznym, czy też konieczna będzie interwencja lekarza. Tego i o wiele więcej możemy nauczyć na rozmaitych kursach.

Wybór: wizażystka

Przechodzimy do kolejnego zawodu, który może zainteresować osoby mające na uwadze piękny wygląd, czyli wizażystki.  Czym się będziemy zajmować? Przede wszystkim będziemy wykonywać profesjonalne makijaże. Klienci również często oczekują korygowania niedoskonałości i mankamentów urody. Jak to robimy? Oczywiście za pomocą kosmetyków. Makijaże też dobieramy w zależności od typu urody. Profesjonalna wizażystka wykonuje makijaże ślubne, wieczorowe, lżejsze dzienne, a nawet sceniczne i do sesji zdjęciowych. Niewątpliwie będzie okazja, by się popisać kreatywnością. Tak, jak wcześniej wspomnieliśmy, ten zawód też wymaga doszkalania i śledzenia nowinek.

Wybór: fryzjerka

Fryzjer jest coraz częściej nazywany stylistą fryzur. Co robimy? Układamy fryzury, strzyżemy zgodnie z życzeniem klienta, doradzamy mu, dopasowując kolorystykę i rodzaj fryzury, między innymi do kształtu głowy. Nie chcemy przecież oszpecić klienta lub klientki. Tutaj też warto śledzić nowinki. Jedną z nich jest keratynowe prostowanie włosów. Ta usługa jest bardzo popularna i modna wśród klientów. Warto więc zainwestować w szkolenie z keratyny. Na czym to polega? Na wprasowaniu we włosy keratyny, czyli białka będącego ich naturalnym budulcem. Fryzjerka nakłada na włosy specjalny preparat, a potem je prostuje przy użyciu wysokiej temperatury. Tę usługę możemy znaleźć w wielu salonach, a szkolenia z keratynowego prostowania włosów stają się coraz bardziej popularne. To tylko przedsmak tego, co Was czeka przy kształceniu się na fryzjera.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag szkoleniatag pracatag nolstag keratyna
To warto przeczytać

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: