Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wolna encyklopedia internetowa, przy której tworzeniu może wziąć udział każdy internauta, nie zawsze służy temu, do czego została powołana, czyli szerzeniu wiedzy. Ostatnio przekonali się o tym internauci z Niemiec.

robot sprzątający

reklama


Przestępcy najpierw napisali na stronie niemieckiej edycji Wikipedii artykuł opisujący rzekomo najnowszą mutację robaka Blaster. W artykule tym umieścili link do programu, który miał według opisu unieszkodliwiać szkodnika.

Następnie masowo rozesłali do niemieckich użytkowników internetu e-maile (spam) zawierające fałszywą informację o nowym robaku wraz z odnośnikiem do artykułu ze "szczepionką". By zwiększyć wiarygodność przesyłki podszyli się w liście pod przedstawicieli niemieckiej Wikipedii.

W rzeczywistości "szczepionka" na Blastera była złośliwym kodem infekującym komputery ofiar. Przedstawiciele Wikipedii całkiem szybko zidentyfikowali podstępny artykuł oraz stronę ze szkodliwym kodem i usunęli je z zasobów serwisu - donosi Sohpos.com.

Jak widać z powyższej historii, korzystając z internetu warto przez cały czas zachowywać ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Sophos



Ostatnie artykuły:

fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. Freepik



fot. DALL-E



fot. DALL-E



fot. DALL-E


Tematy pokrewne:  

tag wirusytag spamtag cyberprzestępcytag Blaster