Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Zjeżdżalnia w firmie? Sprawdź dlaczego warto!

01-07-2019, 20:42

Choć jeszcze kilka lat temu mogłoby się to wydawać nie do pomyślenia, nowym trendem na rynku wśród przedsiębiorców jest produkcja zjeżdżalni na zlecenie. Wcześniej uznawane jedynie za formę rozrywki dla dzieci, obecnie ich przeróżne typy z powodzeniem montowane są w największych biurowcach. Swoje zjeżdżalnie posiada między innymi Sii Gdańsk czy amerykańska potęga, jaką jest firma Google (siedziba w szwajcarskim Zurychu).

zjeżdżalnia w firmie

Z całą pewnością warto posiadać zjeżdżalnię przeznaczoną dla pracowników. Jest ona doskonałym sposobem służącym integracji członków zespołu. Poza tym w zdecydowany sposób przyczynia się do wzrostu zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy. 

Zadbaj o kreatywną przestrzeń przyjazną pracy

Większości osobom biura mieszczące potężne korporacje mogą się źle kojarzyć. Utożsamia się je z wszechobecną monotonią, szarością i porządkiem. Na szczęście firmy coraz częściej zaczynają skupiać się na potrzebach swoich pracowników, dlatego starają się urozmaicać życie biurowe i odchodzić od starych schematów poprzez zapewnienie przyjaznej przestrzeni do pracy. Pracownicy także czasem potrzebują trochę oderwać się od obowiązków. Nie dziwi zatem fakt przykuwania uwagi przez pracodawców do warunków pracy, jakie zapewnia się pracownikom. Poza wynagrodzeniem jest to jeden z kluczowych aspektów, powodujących, że pracownicy wybierają tego a nie innego pracodawcę. Właściciele firm decydują się na dostarczanie pracownikom różnych form rozrywki, które pozwolą na chwilę odpocząć od nużącej pracy przy komputerze, zakupując konsole, gry planszowe czy stoły do ping ponga. Wszystko po to, aby przełamać biurową sztampę. Odpowiedzią na to są także zjeżdżalnie ze stali nierdzewnej, których montaż w różnych miejscach nie może przejść bez echa. Adrenalina, emocje i świetna zabawa na zjeżdżalni, na pewno przyczynią się do zebrania myśli i wzrostu kreatywności.

Dobra zabawa to lepsza motywacja do działania

Nie ulega wątpliwości, że zjeżdżalnie są gwarantem świetnej zabawy. Na rynku dostępne są różnorodne typy zjeżdżalni, do których należą między innymi:

 • Zjeżdżalnie rurowe.
 • Zjeżdżalnie rynnowe.
 • Zjeżdżalnie wielotorowe.
 • Zjeżdżalnie jednotorowe.

Spośród tych wszystkich rodzajów największą zabawę zagwarantują zjeżdżalnie kręte i spiralne (typ rynnowy albo rurowy), zaś największa rywalizacja pojawia się w zjeżdżalniach z falą (typ wielotorowe). Co istotne, nie ma przecież nic bardziej motywującego do pracy niż dobra rozrywka, którą z pewnością są one w stanie zapewnić. Zjeżdżalnie przyczyniają się do poczucia zadowolenia pracowników. A ono ma bodaj najważniejsze znaczenie, jeżeli zależy nam na tym, aby przez długi czas mieli oni chęci do działania. 

Zjeżdżalnia w firmie – to się sprawdza!

Firmy, które zdecydowały się na montaż zjeżdżalni, wiele zyskały w oczach obecnych i potencjalnych pracowników. Ma to także duże znaczenie w budowaniu rozpoznawalności marki nie tylko na rynku lokalnym, ale i krajowym. Decyzja o montażu zjeżdżalni może okazać się doskonałym pomysłem z uwagi na liczne zalety, z jakimi się to wiąże. Należą do nich między innymi:

 • Wzrost poczucia zadowolenia wśród pracowników.
 • Większa motywacja do działania osób zatrudnionych.
 • Wzrost szybkości i lepsze efekty pracy wśród kadry pracowniczej. 
 • Przyczynienie się do polepszenia kreatywności pracowników.
 • Zapewnienie osobom zatrudnionym rozrywki i niekonwencjonalnego sposobu na odpoczynek.
 • Nowoczesny, podążający za obecnymi trendami wizerunek firmy.
 • Lepsza integracja zespołu oraz polepszenie relacji i poczucia identyfikacji pracowników z pracodawcą.
 • Kreatywna przestrzeń przyjazna pracy.

zjeżdżalnia w firmie

eLstal – polski producent zjeżdżalni z Bydgoszczy

Decydując się na kupno zjeżdżalni, warto postawić na sprawdzone, renomowane marki. Do takich należy między innymi bydgoski projektant i producent zjeżdżalni eLstal. Jest to firma, która na polskim rynku obecna jest już od ponad dwudziestu lat. To bogate doświadczenie sprawiło, że producentowi eLstal zaufało mnóstwo klientów nie tylko z Polski, ale i całego świata (między innymi kraje Wielkiej Brytanii, Francja, Niemcy, Włochy, a nawet państwa Dalekiego Wschodu – Japonia czy Korea Południowa). 

Producent eLstal w swoim szerokim asortymencie posiada różne typy ślizgaczy, do których należą: zjeżdżalnie standardowe (proste lub z falą, z niską i z wysoką burtą), rurowe i rynnowe (w obu przypadkach proste, kręte lub spiralne), a także jednotorowe i wielotorowe (proste lub z falą). Pełna oferta znajduje się na stronie producenta: http://elstal.com.pl/). 

Dla firmy eLstal priorytetem są potrzeby klienta. Firma realizuje projekty dostosowane do zindywidualizowanych wymagań. Przy projektowaniu oraz produkcji swoich zjeżdżalni, stawia sobie za wzorzec takie wartości jak: kreatywność, precyzja, czy bezpieczeństwo (działalność zgodna z międzynarodową normą PN-EN ISO 9001:2015). Dzięki temu produkty eLstal cieszą się najwyższą możliwą jakością, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. 


Ostatnie artykuły:


fot. Sean Do


fot. Matryx


« Sierpień 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031