Ziemia z orbity na żywo (wideo)

27-06-2011, 08:09

Już w przyszłym roku każdy internauta będzie mógł oglądać transmisję on-line z orbity Ziemi. Do tej pory okazję tę miało niewiele osób, dzięki kanadyjskiej firmie ma się to jednak zmienić.

Już niedługo każdy, kto ma dostęp do internetu, będzie mógł na żywo obejrzeć Ziemię z orbity. Do tej pory niewiele osób miało okazję oglądania tego widoku. Jednak dzięki firmie UrtheCast zmieni się to. Poinformowała ona w komunikacie prasowym, że zawarła umowę z RSC Energia, zarządzającą rosyjską częścią stacji. Przewiduje ona zainstalowanie dwóch kamer HD na rosyjskim module Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

>> Czytaj także: Galileo: Ostatnie umowy podpisane

Obraz przez nie nagrywany będzie przekazywany do stacji na Ziemi, a następnie dystrybuowany przez internet, a także do wybranych partnerów. Pierwsza z kamer nagrywać będzie obraz w niższej jakości, ukazując jedynie trzy kolory. Druga powinna oferować jakość podobną do tej, z jaką mamy do czynienia w przypadku Google Earth.

UrtheCast informuje, że użytkownicy będą mogli śledzić pozycję Stacji, a także uzyskać informację, co do jej dalszej trasy. Oprócz tego możliwe będzie przybliżanie i oddalanie obrazu, a także wirtualne sterowanie kierunkiem, w którym kamera "patrzy". Według firmy jej oferta będzie połączeniem Google Earth oraz YouTube'a - będziemy mieli pełną kontrolę nad samym filmem, jak również możliwość szukania interesujących nas miejsc.

Scott Larson, dyrektor UrtheCast, dodaje, że oferta sprzężona będzie z serwisami społecznościowymi, w tym przede wszystkim z Facebookiem i Twitterem. Projekt wystartuje oficjalnie 28 czerwca o 12 w południe w Calgary. Kamery powinny zostać wystrzelone jeszcze w tym roku, a same transmisje powinny rozpocząć się już na początku przyszłego roku.

>> Czytaj także: Dzięki NASA można obejrzeć Słońce w 3D (wideo)

Poniżej film promujący projekt:


Źródło: UrtheCast
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy