Zepsuta drukarka to nie problem

23-08-2017, 04:41

Obecnie drukarki to jeden z podstawowych sprzętów na wyposażeniu biur i prywatnych domów. Kiedy jednak ten potrzebny sprzęt ulega awarii, nie musimy załamywać rąk – drukarkę z powodzeniem da się naprawić.

drukarka

Fachowe ręce serwisanta

Nie musimy znać przyczyny awarii drukarki. Może to być uszkodzenie mechaniczne takie jak połamanie któregoś z elementów podajnika papieru czy zacięcie się papieru wewnątrz urządzenia. Niezależnie od tego jaka będzie przyczyna, nie warto podejmować się naprawy drukarki samodzielnie. Jeśli brakuje nam do tego odpowiedniej wiedzy i kwalifikacji, możemy trwale uszkodzić drukarkę lub jej istotne elementy. Dlatego też warto zgłosić się do serwisu, na przykład tak, gdzie prowadzona jest naprawa komputerów. Profesjonalny serwis szybko i sprawnie naprawi uszkodzony sprzęt używając markowych, oryginalnych części. Ponadto, powierzając fachowcom naprawy, konserwacje i serwis swojego sprzętu możemy mieć pewność, że posłuży nam dłużej i lepiej.

Jeśli uszkodzona drukarka objęta jest jeszcze gwarancją producenta, sprawdźmy, czy naprawy nie da się dokonać w ramach bezpłatnej opieki gwarancyjnej. Jeśli tak, być może nie będziemy musieli ponosić żadnych dodatkowych opłat za naprawę. Sprawdźmy też w warunkach karty gwarancyjnej, czy nie przysługuje nam ze strony serwisu regularna opieka serwisanta w ramach wymiany materiałów eksploatacyjnych i konserwacji. W takim przypadku trzeba zgłosić się do serwisu dojeżdżającego do klienta, na przykład http://regulservis.pl/. Korzystając z usług takiego zakładu możemy wezwać montera bezpośrednio do biura, gdzie dokona naprawy na miejscu nie wstrzymując naszej pracy.

Materiały niezwykle ważne

W przypadku drukarek, kopiarek i faksów bardzo ważny jest dobór odpowiednich materiałów eksploatacyjnych. O ile w przypadku papieru urządzenia mają dość duży zakres tolerancji, to wiele uwagi musimy poświęcić odpowiedniemu doborowi tuszy i tonerów. Urządzenia pracują z jednym tylko typek kartridży, dedykowanym przez producenta drukarek. Takie tusze i tonery są niekiedy bardzo drogie, nawet do kilkudziesięciu złotych za sztukę. Co gorsza, może się zdarzyć, że drukarka nie będzie chciała obsługiwać zamienników. Rozwiązaniem tej sytuacji jest profesjonalna regeneracja kartridża. Usługa taka polega na ponownym napełnieniu kolorem pustego zasobnika i zainstalowaniu go w urządzeniu. Nie jest to łatwe zadanie, więc podejmują się tego tylko doświadczone serwisy komputerów i drukarek. Warto rozważyć jednak wybór zregenerowanych zasobników, gdyż są dużo tańsze od nowych a ponadto pozbawione wad zamienników.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.