Zebrał od internautów ponad milion dolarów w dobę

11-02-2012, 08:50

Zajmujący się tworzeniem gier od ponad 20 lat Tim Schafer może się pochwalić niebywałym szczęściem. Pomimo niechęci ze strony inwestorów zdołał on dzięki internautom zgromadzić sumę wymaganą do stworzenia nowego produktu.

Schafer poinformował w serwisie Kickstarter, że potrzebuje na stworzenie nowej gry 400 tysięcy dolarów. Internauci okazali się znacznie bardziej hojni.

Czytaj także: App Store pozbywa się podróbek

Amerykanin stojący za firmą Studio Double Fine już od dawna planował stworzenie gry przygodowej, jednak według inwestorów tego typu tytuły nie są obecnie najlepszymi produktami komercyjnymi. O tym, że użytkownicy wciąż jednak czekają na takie aplikacje, bez wątpienia świadczy suma, jaką internauci przekazali na sfinansowanie projektu.

Początkowo Schafer chciał zgromadzić 400 tysięcy dolarów w miesiąc, jednak projekt szybko stał się na tyle popularny, że kwotę taką osiągnięto już po kilku godzinach. W ciągu pierwszej doby na stworzenie gry udało się zebrać już ponad 1,25 miliona dolarów, a obecnie jest to już grubo ponad 1,5 miliona. Łącznie na wsparcie projektu "zrzuciło się" prawie 50 tysięcy osób.

Jak informowaliśmy niedawno, gry mają stanowić istotną część modelu biznesowego m.in. Sony czy Microsoftu. Również największy na świecie producent produktów tego typu - firma Electronic Arts - donosiła niedawno o kolejnych rekordach, jakie ku uciesze akcjonariuszy udało się pobić grze "Star Wars".

Czytaj także: Twórcy Angry Birds nie boją się piractwa


Następny artykuł » zamknij

Iran znowu blokuje internet

Źródło: KickStarter
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy