ZEA: Część usług BlackBerry jednak zablokowana

16-04-2011, 14:00

Nowe regulacje mają wejść w życie z dniem 1 maja br. Zgodnie z nimi osoby prywatne i małe firmy nie będą mogły korzystać z najlepiej zabezpieczonych usług. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo państwa.

Pod koniec lipca zeszłego roku Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały, że od października zablokowane mają zostać niektóre usługi oferowane poprzez smartfony BlackBerry. Powodem były obawy o bezpieczeństwo państwa. Firma Research In Motion część usług dla firm dostarcza poprzez własne serwery zlokalizowane poza danym państwem, co miałoby rzekomo stanowić zagrożenie. Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia, więc żadne usługi nie zostały wyłączone.

>> Czytaj więcej: ZEA: Jest porozumienie z RIM

Sonda
Polityka RIM może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państw
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Władze arabskiego państwa i tak jednak postawiły na swoim. Gazeta The National, powołując się na urzędników TRA (odpowiednim naszego UKE), poinformowała, że osoby prywatne i małe firmy nie będą mogły korzystać z usług RIM gwarantujących największą prywatność i bezpieczeństwo - podaje agencja Reuters. Zostały one zarezerwowane dla tych przedsiębiorstw, które zatrudniają przynajmniej 20 pracowników.

Nowe regulacje mają wejść w życie 1 maja br. Władze ZEA nie skomentowały tych doniesień. Jednak w obliczu rosnącego napięcia na Bliskim Wschodzie, regionie Zatoki Perskiej i w północnej Afryce, krok ten nie wydaje się szczególnie dziwny. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie doszło do tej pory do żadnych zamieszek wymierzonych przeciwko władzom i te zapewne chciałyby, by tak pozostało.

>> Czytaj także: RIM: 52,3 mln sprzedanych BlackBerry


Następny artykuł » zamknij

Mebroot znów atakuje (wideo)

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930