Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Nowe regulacje mają wejść w życie z dniem 1 maja br. Zgodnie z nimi osoby prywatne i małe firmy nie będą mogły korzystać z najlepiej zabezpieczonych usług. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo państwa.

robot sprzątający

reklama


Pod koniec lipca zeszłego roku Zjednoczone Emiraty Arabskie poinformowały, że od października zablokowane mają zostać niektóre usługi oferowane poprzez smartfony BlackBerry. Powodem były obawy o bezpieczeństwo państwa. Firma Research In Motion część usług dla firm dostarcza poprzez własne serwery zlokalizowane poza danym państwem, co miałoby rzekomo stanowić zagrożenie. Ostatecznie stronom udało się dojść do porozumienia, więc żadne usługi nie zostały wyłączone.

>> Czytaj więcej: ZEA: Jest porozumienie z RIM

Sonda
Polityka RIM może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa państw
  • tak
  • nie
  • trudno powiedzieć
wyniki  komentarze

Władze arabskiego państwa i tak jednak postawiły na swoim. Gazeta The National, powołując się na urzędników TRA (odpowiednim naszego UKE), poinformowała, że osoby prywatne i małe firmy nie będą mogły korzystać z usług RIM gwarantujących największą prywatność i bezpieczeństwo - podaje agencja Reuters. Zostały one zarezerwowane dla tych przedsiębiorstw, które zatrudniają przynajmniej 20 pracowników.

Nowe regulacje mają wejść w życie 1 maja br. Władze ZEA nie skomentowały tych doniesień. Jednak w obliczu rosnącego napięcia na Bliskim Wschodzie, regionie Zatoki Perskiej i w północnej Afryce, krok ten nie wydaje się szczególnie dziwny. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie doszło do tej pory do żadnych zamieszek wymierzonych przeciwko władzom i te zapewne chciałyby, by tak pozostało.

>> Czytaj także: RIM: 52,3 mln sprzedanych BlackBerry


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Następny artykuł » zamknij

Mebroot znów atakuje (wideo)